| silviutzu17 a întrebat:

Heyy! La placa asta video http://www.emag.ro/placa-video-gigabyte-nvidia-geforce-2 10-1024mb-ddr3-64bit-hdmi-dvi-vga-n210d3-1gi/pd/EDY0DBBB M/, 2GB de RAM si un procesor Intel Core 2 la 2.20 Ghz cum ar merge jocurile Minecraft,CS, ETS etc?

PS: nu prea ma pricep la chestii de genul asa ca nu radeti de mine :D Funda.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Stai ca iti zic eu, ca am avut placa aia temporar.
ets: praf, cu low/ultra-low ca sa scoti 20fps
cs 1.6 merge si cu 60 fps dar nu mereu. nu visa la cs go.
minecraft nu am incercat.
ps: ia o placa video calumea, nu minunea aia.

3 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Nu merge nimic pe placa aia de 2 lei. big grin

| Jipa95 a răspuns:

Cs, minecraft, gta san andreas, ti le vor duce pe ultra. Daca nu o cumperi pentru ultimele noutati in materie de jocuri, este ok.

| SilviaDulcik a răspuns:

Aceste 3 jocuri, date ca exemple, vor functiona bine dar jocuri precum Thief (ultimul), Watch Dogs, Far Cry 3, se vor misca urat de tot.