| Adryan_Ady_1997 a întrebat:

Mouse cu laser sau optic pentru counter strike? ce importansa au dpi? cu ce te ajuta dac is mai multe?

Răspuns Câştigător
| mickeyMT a răspuns:

Dpi sau dots per inch, înseamnă (teoretic) numărul de puncte într-un centimetru pătrat ce sunt citite de senzorul mouse-ului. Deci cu cât mai mare dpi cu atât mai buna reacția mouse-ului devine.
Acum tu decizi ce tip de mouse vrei sa iti iei. Le studiezi și vezi care sunt cele mai bune la raportul de calitate / preț.