| ReDoNe2910 a întrebat:

Neata! TPU! Cand vreau a intru in minecraft(am m ai juca) imi da ---- Minecraft Crash Report ----
// Uh... Did I do that?

Time: 08.09. 2014 09:38
Description: Initializing game

org.lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:244)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at azd.Z(SourceFile:367)
at azd.e(SourceFile:689)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:103)

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
-------------------------------------------------------- -------------------------------

-- Head --
Stacktrace:
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:244)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at azd.Z(SourceFile:367)

-- Initialization --
Details:
Stacktrace:
at azd.e(SourceFile:689)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:103)

-- System Details -- puteti da o rezolvare?

4 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Instalezi Java (acest joc ruleaza java).
Link:
https://java.com/en/download/index.jsp

2 Instalezi Driverul (Driverul placii video).
Instalarea placii video iti face rularea orice joc fara sa mai apara o eroare la fel ca minecraft jocurile astea cer 3D.
PS:Nu pot sa iti dau un link de unde sa descarci acel Driver ca difera placa video una de alta.

Dar pot sa iti dau un link cu un program care te ajuta sa iti instalezi driverele de la calculatorul tau.

Link: (Denumirea lui este Driver Booster).
http://www.iobit.com/driver-booster.php

3 Odata ce ai instalat toate (dai un restart la calculator si dupa ce ai dat acel restart) o sa vezi ca iti merge sa intri in joc (Minecraft).

4 Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| ReDoNe2910 explică (pentru DragomirMihail2020):

Am facut tot cu driver ..tot ....nu merge. java am Java 7 update 67

| DragomirMihail2020 a răspuns:

1 Ai instalat programul.
2 Dupa ce ai instalat programul (deschidel si dai Scanare) dupa ce sa scanat.
3 Trebuie sa dai Update.
http://goo.gl/DSzb6V
Si dupa aceea (downlondeaza Drivarul si il instaleaza in acelasi timp) dureaza cateva minute si dupa ce s-a terminat de instalat drivarul dai restart.
Si dupa aceea intri in joc.

| ReDoNe2910 explică (pentru DragomirMihail2020):

Am facut totul. dar tot nu merge... oare e de la baraitul ventilatorului din unitate?