| mihai777 a întrebat:

Neata TPU!

Imi poate face si mie cineva un wishlist pe PC Garage, cu un PC de gaming(cu periferice, fara mouse) care sa coste undeva la 3000 RON, ma intereseaza sa contina un procesor Intel de 3+GHz si o placa video buna.

Multumesc! Funda!

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/841404/
Periferice iti pui pe gustul tau. Daca ar fi dupa mine mi-as lua monitorul asta - http://www.pcgarage.ro/monitoare-led/dell/e2014h-20-inch-5-ms-black/
1600X900 e o rezolutie foarte ok pentru gaming, mai mica decit Full HD deci o sa ai framerate excelent in orice joc cu detaliile la maxim sau pe-aproape.

| JohnnyWylde a răspuns (pentru KodrutZ):

Puteai alege o placa video mai buna gen asta http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/ si nu era cu mult mai scumpa.

| KodrutZ a răspuns (pentru JohnnyWylde):

Desigur, dar deja discutam si de o alta sursa cu 270X-ul. In momentul de fata 750 Ti-ul ofera cel mai bun raport performanta/watt iar la rezolutie de 1600X900 se misca superb.