| AdrianMat22 a întrebat:

Notebook / Laptop Lenovo 15.6" IdeaPad 320 IAP, HD, Procesor Intel® Pentium® N4200 (2M Cache, up to 2.5 GHz), 8GB, 2TB, GMA HD 505, FreeDos, Onyx Black.
E bun laptopul? As vrea sa navighez repede pe internet si sa jos jocuri precum GTA 5, Minecraft,EuroTruckSimulator.
Daca nu e bun, puteti să-mi propuneți voi un lapopt?
Bugetul meu este de 1500 de lei.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

In ideea de 1500 ron poti lua ceva "mai bun" X541UA: http://bit.ly/2VHaeHO pe partea de procesor, placa video (ai 4 gb ram dar e ok-ut, upgradabil). In rest, ai putine de unde sa alegi. Daca vrei sa iti ruleze jocurile, spune-mi ce jocuri si in ce fps-uri le vrei. Preturile pornesc de la 1.500 pe o placa video dedicata, te duci la 2500 minimum daca vrei ceva "bun".

| lpavel a răspuns:

GTA5 nu va merge si nici nu vei gasi un laptop la asa pret pe care sa mearga! Celelalte 2 vor merge!
Daca vrei ceva mai bun de banii astia atunci cauta pe net laptop-uri si pc-uri folosite, sigur vei gasi. De exemplu cauta pe OLX! Bafta!