| RAY a întrebat:

Nu stiti jocul asta dead by daylight se poate juca si pe windows 10? ca am incercat pe windows 8.1 si imi da o eroare ceva de genul direct 11 not enigme workins, desi avea instalat direct x 11, pe windows 7 cand dateam sa se instaleze nu mai mergea tastatura si mouse, era pc nou pe kabylake

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Ia-ti clar windows 10 dar sa fie pe x64(64 biti), toate jocurile sunt compatibile cu windows 10 cat ai o placa video si un procesor decent.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Jocul merge pe 7 8 si 10 dar pe versiunile 64 bit! Daca ai asa si nu merge problema e alta...

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu recomand Windows 10 pentru gaming. 7 e mai bun si mai stabil. Eroarea pe care ti-o dadea nu cred ca era de la Windows. Mai bine ai cauta pe Google o rezolvare data viitoare.
Cerintele minime si cele recomandate spun ca merge si pe Windows 10, dar pe x64, cum au spus si alti useri.