| DarthNiger a întrebat:

Salut TPU,poate stiti jocul Scribblenauts Unlimited,l-am downloadat,si l-am instalat,dupa ce s-a terminat instalarea,mi-a cerut sa instalez Microsoft directx,am dat sa se instaleze dupa cum cerea jocul, am asteptat putin si mi-a eroare, de ce mi-a dat eroare? am windows 7 professional si folosesc directx 11, am cautat si pe youtube despre aceasta eroare,am facut cum a zis in video dar tot nu a mers, va rog sa ma ajutatihappy, multumesc dau funda.

2 răspunsuri:
| Artick a răspuns:

Si esti pe laptop? Cu o placa video Vga graphics adaptor? Daca da schimba DirecteX pe 9...Ca nu ne permitem 11 decat dca ai pc de Crysys 3 care apropo e un joc bun dar se termina repede cam 3-4 ore gameplay...

| DarthNiger explică (pentru Artick):

Nu sunt pe laptop