| loeder23 a întrebat:

Va rog eu mult sa ma ajutati! Am o problema cu kit-ul de gaming ( tastatura + mouse ). Acesta este : http://www.emag.ro/......DK6M03BBM/
Am introdus mouse-ul si tastatura in spatele unitatii centrale, pc-ul fiind inchis, bineinteles. Am asteptat ca cele doua sa se instaleze : scria la dispozitive si imprimante, sectiune gasita in control panel, ca acestea se instaleaza. Dupa ce s-au instalat, am incercat mouse-ul bucuros, insa tastatura mi-a facut numai probleme. Numai o parte din aceasta functiona mereu, iar o parte numai uneori, adica mereu cifrele si tastele : m, n, h, g, j, k, l, p, o, i, u, y, iar celelalte : z, x, c, v, b,,f,d,s,a, q, w, e r, t nu mereu. Este foarte ciudat ca jumatate din tastatura sa functioneze. Mentionez ca am windows 10. Am incercat tastatura pe windows 7 ( un alt pc ) si a mers. Nu cred ca aceasta este incompatibila cu windows 10 deoarece daca nu era compatibila, nu mergea toata, nu doar jumatate da si una nu. Mai ales ca la sectiunea " specificatii " este pusa compatibilitatea : windows xp/vista/7/8 si plug&play : windows 10. Voiam sa va intreb, chiar daca zice plug&play : windows 10, aceasta este compatibila. Si la mouse apare plug&play : windows 10 si acesta merge perfect, si acelasi lucru apare la tastatura si nu merge. Gaseste cineva o explicatie? Am bagat tastatura si in fata si in spate, am reinstalat-o, dar nimic. Nu exista drivere pentru aceasta, ci doar pentru mouse, pentru personalizarea acestuia. Va rog ajutati-ma, si cititi cu mare atentie tot ce v-am spus pentru ca poate raspunsul este chiar in fata voastra si nu-l vedeti. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| CosminFlo a răspuns:

Vezi daca esti la zi cu update-urile de la windows.

| loeder23 explică (pentru CosminFlo):

Tocmai am actualizat windows-ul. dar tot nu merge.
acele butoane merg doar uneori. adica daca apas ''r'' timp de 10 secunde imi apare decat o singura singura

| loeder23 explică (pentru CosminFlo):

Cred ca am reusit sa rezolv problema. Tot ce a trebuit sa fac a fost sa ma duc pe site-ul Microsoft si am gasit cazul meu, in care am conectat tastatura la alt pc si mergea. Ei ziceau ca poate sa fie o problema cu portul usb. Poate ca am bagat-o eu in spate, incercand 2 dintre cele 4 usb-uri, dar nu m-am gandit si la celelalte 2 ( eu am 4 porturi sub in spatele unitatii centrale ), prima data conectasem tastaura in stanga sus, apoi in dreapta sus, si apoi am incercam fix sub unde era conectat mouse-ul, mouse-ul era in stanga sus, si tastatura in stanga jos, si iata ca a mers. In acest moment scriu cu tastatura cea noua. In acea seara, mi-a mers putin dar s-a defectat la loc, dar in dimineata asta, de cand am conectat-o acolo jos, merge foarte bine. De 30 de minute o testez, iar in acea seara s-a defectat la loc dupa 5 minute. Eu cred ca am rezolvat problema, dar daca mai intampin dificultati, stiu la cine voi apela, la tine, si te declar castigator pentru efortul depus, fiindca nimeni nu imi raspundea la intrebare! Multumesc foarte mult pentru ajutor. Cu ocazia aceasta am putut vedea ca am de facut o actualizare la windows. Inca o data, multumesc.

| CosminFlo a răspuns (pentru loeder23):

Cp.

| loeder23 explică (pentru CosminFlo):

Da, se pare ca m-am inselat : dimineata imi mersese, dar a doua zi cand am deschis pc-ul nu a mai mers.

| CosminFlo a răspuns (pentru loeder23):

Pacat...

| loeder23 explică (pentru CosminFlo):

Am mai postat intrebarea si cineva a zis sa returnez kit-ul si asta am si facut pentru ca am observat ca nici la celalalt calculator nu merge tastatura