| fanat1c a întrebat:

O mica intrebare: Daca joc jocuri care solicita calculatorul intr-o anumita masura (NFS HOT PURSUIT, CS GO, ASSASIN'S CREED :REVELATIONS) este posibil ca PC-ul meu sa pateasca ceva? Mentionez ca am schimbat memoria ram si am pus o placa video noua, iar din cand in cand imi apare pentru o fractiune de secunda un ecran albastru cu un scris si dupa se restarteaza(s-a restartat mereu cand eram in browser si aveam 2 sau mai multe tab-uri deschise(unul fiind Youtube)). De ce doar cand eram in browser? Specificatii sistem:
Procesor: Intel celeron 440 - 2.00 ghz
Placa video: geforce gt 210
Memorie ram: nu stiu marca, dar am 2 gb
Placa de baza : gigabyte ga-vm900m

Deci de ce restarteaza?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Se poate sa se supraincalzeasca daca nu merge coolerul bine.

| fanat1c explică (pentru Wr3nch):

Si poate dauna?

| Wr3nch a răspuns:

Da, la un moment dat se poate arde. Cel mai bine e sa il cureti de praf si sa ii pui un ventilator bun.