| Dragos05 a întrebat:

O placa video GTX 550 TI este buna pentru gaming? Si ce jocuri merg?

Răspuns Câştigător
| Atrix a răspuns:

Iti merge orice joc pe high/ultra.De exemplu un prieten o jucat assassin's creed 3 la ultra.Eu am radeon 7750 care este putin mai slaba ca 550 ti si joc Bioshock Infinite pe ultra, Medal of honor Warfighter pe rezolutia 1920x1080 cu totul pe mediu(in afara de texturi care le am pe high).
In bioshock am 47-90 fps, In medie 60 si in warfighter 30-60 in medie 45.
Deci este buna pentru gaming atata timp cat nu ai pretentii foarte mari(de exemplu sa joci Crysis 3 la ultra, pentru asta deja ai nevoie de de minim un 670)

3 răspunsuri:
| NoNameInAction a răspuns:

Iti recomand una profesionala:Graphics Card Gigabyte AMD Radeon HD7950 3GB DDR5 384bit PCIe

| anonimguy3 a răspuns (pentru NoNameInAction):

Nu mai da raspunsuri proaste ca HD 7950 3 GB nu e profesionala si nu are pret accesibil, pentru ca baiatul vrea o placa video care costa maxim 650 lei si tu ii recomanzi una de 1900 de lei laughing

| NoNameInAction a răspuns (pentru anonimguy3):

Nu vad ce fel de importanta are raspunsul tau. Placa mentionata de mine este una folosita de cea mai mare parte a gamerilor profesionisti (ruleaza foarte bine jocurile).