| Eus3b1u995 a întrebat:

O sa imi mearga seria the walking dead cu urmatoarele cerinte? Minimum System Requirements
OS: Windows XP/Vista/7
Processor: Intel Pentium 4 @ 2.0 GHz / AMD Athlon XP 2200+
Memory: 1.5 Gb
Hard Drive: 2 Gb free
Video Memory: 256 Mb
Video Card: nVidia GeForce 8600 / ATI Radeon HD 2600
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Keyboard
Mouse
Eu am Windows XP, ATI RADEON X1050 512 MB DIRECTX 9 PROCESOR INTEL AMD ATHLON 4600+ 2. 2GHZ SI 2GB RAM.

7 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Placa ta video te trage inapoi rau de tot. Chiar daca tu ai memorie mai multa (512 mb), placile video integrate nu sunt facute pentru jocuri (majoritatea nu au Pixel Shader 3.0, suport DirectX 9.0c, OpenGL, etc etc, fara de care nu pot rula jocurile mai noi) Eu nu am jucat Walking Dead, dar si eu am o placa video integrata din seria ati xpress (mi se pare ca e X1300) de 256 mb, similar cu al tau. Desigur ca nu am putut rula jocuri noi inainte sa-mi iau o placa video dedicata de 1GB/128 biti, cu care ma pot juca acum linistit MW3 si FarCry 2. In alte cuvine, cumpara-ti o placa video adevarata altfel nu vei putea juca mai nici un joc hd. Si vezi sa ai windows xp service pack 3 (SP3), jocurile de dupa 2010 nu vor rula pe sp2 sau sp1

| Eus3b1u995 explică (pentru Andrei7520152):

Ce placa video ai? Intreb si eu, o sa imi iau GT 430 1GB DDR3, cu care poti rula toate jocurile.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Eus3b1u995):

Serios? laughing pai asta e prea tare. chier eu am un nVIDIA GT430. faina coincidenta. Vezi ca eu am luat cu 250 de lei, de pe cel.ro Ai grija de unde cumperi ca am vazut pe alte site-uri ceva mai scump, chiar si la 300 de lei. Pe emag.ro mi se pare ca am vazut pe la 270 de lei. poate prinzi undeva o oferta buna. E o placa video chiar buna, e foarte performanta. Ce nu-mi place e ca nu are ventilator (e pe racire pasiva, deci se incalzeste putin mai rapid. Vezi sa nu depaseasca 70-80 de grade)

Eu am o configuratie asamantoare cu a ta ( 2GB DDR2, Procesor 2.6 Ghz Dual Core) si imi merg majoritatea jocurilor noi, ca si MW3, Skyrim, FarCry 2, GTA 4, Amnesia, etc. Majoritatea le pot juca pe high linistit, pe cand jocurile foarte noi merg bine si pe medium. doar vezi sa ai XP SP3 si sa instalezi DirectX 10, ca fara ele nu o sa poti juca nimic happy

| Andrei7520152 a răspuns:

A da, vezi sa cumperi un GT430 cu 1GB si 128 de biti! neaparat cu 128 de biti si nu 64. daca iei una cu 64 iei o teapa faina de placa video

| Bot a răspuns:

Nu, nu o sa iti mearga.
Data viitoare cand vrei sa vezi daca iti merge un joc intra aici:
http://www.systemrequirementslab.com/cyri

| Ciocan_Cristian_1992 a răspuns:

Iti merge eu am 512 la placa video si l-am terminat