| anonim_4396 a întrebat:

O zi buna tuturor! Ce pot face sa nu mai am lag la jocuri? Ok, stiu, calculatorul meu e cam vechi si trebuie schimbat dar pana atunci ce pot face sa reduc lagul? Si in cazul ca vreau sa imi schimb calculatorul, ce calculator bun (pentru jocuri) imi recomendati? Multumesc anticipat! Funda+vot!

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Joaca jocuri din 1900 toamna ca sa nu ai lag. Legat de ce sa cumperi... depinde citi bani ai. happy

| Nemessys a răspuns:

Dai rezolutia mai mica, detaliile mai mici si te joci jocuri care consuma mai putin. Cat despre pc. ti-as recomanda un: i5, gtx 950 si 8 gb rami. Pe asta poti sa te joci orice joc care a aparut in prezent. ( nu pe high dar totusi poti). Adica majoritatea merg cu setari in blana dar la aletele cum ar fi death by daylight sau doom trebuie detalii mai reduse.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scazi detaliile grafice, rezolutie, etc