| iulain13 a întrebat:

Oare de ce counter strike source imi merge in reluare la mapele mai mari? Am la PC 2 GB rami, procesor 2.8, placa video 256, 160 Gb hard disk. E jocul meu preferat, iar eu joc pe un server in care se baga in general mape mari. Am incercat sa imi schimb windosul, sa imi descarc alt counter dar tot asa... Un vecin de al meu joaca si el si i se vede perfect, si el are la PC: 256 placa video, 512 Mg rami, 1.8 procesor.

7 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Pai.poate vecinul tau joaca pe detalii minime si rezolutia cea mai mica! Si poate placa lui video este mai buna decat a ta! Si poate are WindowsXP!

Poate ca la un calculator foarte vechi (6-7 ani) nu o sa se vada la fel de bine ca la un calculator de 2-3 ani cu aceleasi specificatii!
Dar totusi. Incearca sa iti instalezi Windows XP (cere mai putine resurse) si cand joci CS sa nu mai ai alte aplicatii deschise!
Totusi. daca nu poti sa iti schimbi calculatorul cu unul nou, iti recomand macar sa iti schimbi placa video intai, si dupa aceea procesorul!

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

| iulain13 explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Poi sa stii ca imi pun detaliile cele mai mici si se vede putin mai bine.Si placa video este la fel ca a mea de 256 Mb, si acum eu am windos Xp si tot nu merge, si cand intru in css imi inchid toate aplicatiile care ruleaza.Tot la fel sad.

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru iulain13):

Mdea nu stiu...schimba PCu tongue

| iulain13 explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Mai tu te pricepi in jocuri, sa le faci sa mearga?

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru iulain13):

Ammmmmmm....nu

| TechTonik a răspuns:

Poate e din cauza conexiunii la internet.Si la placa video nu conteaza doar memoria, conteaza si ce tip e.

| iulain13 explică (pentru TechTonik):

Memoria rami? eu am 2gb, iar el are 512 Mb laughing)). Si internetul ne merge la fel de binewinking.