| Yuukyy a întrebat:

Off salut all!
Am o intrebare deci:
Ma chinui cu imvu la meetme pentru credite dar eu in loc sa adaug credite pe imvu le adaug p meetme imi ia creditele de pe imvu si le adauga dincolo, m-am uitat pe youtobe da nu reusesc sa fac ca imi arata la fel, off imi explica si mie cineva >.< plsss, Dau fundita si Msii!

Răspuns Câştigător
| Crucia a răspuns:

Deci.
Procedezi aproape la fel ca in video.
1) Faci un cont nou.
2) Te loghezi cu el pe Imvu.
3) Te duci in bară acolo la : Credits : Free Credits. Şi apeşi pe Meet me.
4) Pe contul nou trebuie sa ai 1500 credits (Adică 1, 5k).
5) Când ai intrat pe site respectiv :
http://www.imvu.com/meetme/
Ei bine tu vei deschide de 3 ori fereastra.
Adică te duci in bara browser-ului şi bagi de 3 ori link-ul pe care ţi l-am dat.
6) Dupa ce ai deschis de 3 ori, ai văzut că îţi apare ''Want to exchange IMVU credits and MeetMe lunch money? Click to exchange currency''
Tu vei apăsa pe Exchange Currency!
Atenţie! : Atunci când eşti logat pe meet me, trebuie sa ai acelaşi cont, adică contul de meet me, de pe contul tău original de la imvu.
7) Dupa ce ai apăsat pe Exchange Currency, Îşi apare aşa :
2 căsuţe :
În prima apare deasupra IMVU.
Iar în a 2-a MeetMe.
În prima vei scrie 500 (adică la IMVU).
Şi faci acelaşi lucru şi cu celelalte 2 ferestre pe care le-ai deschis.
8) Te loghezi pe contul tău normal de IMVU! Apoi de duci la meetme şi deschizi din nou alea 3 ferestre cu site-ul : http://www.imvu.com/meetme/.
9) Îţi apar din nou IMVU şi MeetMe (Căsuţele). Şi apare săgeata aia roşie.
Ei bine tu vei apăsa pe săgeata aia si direcţia săgeţii se va schimba.
Ştii ca prima data apare săgeata de la IMVU la MeetMe. Ei bine dacă tu vei apăsa pe ea o să apară de la MeetMe la Imvu. Unde ai greşit tu este faptul că tu ai băgat creditele pe Meet me, şi nu ai intrat pe contul original ca să le transferi inapoi. Ei bine dacă tu schimbi direcţia săgetei, creditele (500) ţi le va da înapoi.
10) După ce ai schimbat săgeata vei scrie în prima casuţă (IMVU) 500.
Aşa vei face şi cu celelalte 2 ferestre.
Iar dupa vei primi pe contul tău normal de IMVU 1500 credits!

¤ Sper că am fost explicită.
Baftă! :* şi fundiţă? :3.

| Yuukyy explică (pentru Crucia):

Msiii

| Crucia a răspuns (pentru Yuukyy):

Cu plăcere :*.

| Crucia a răspuns (pentru Yuukyy):

Nu ma lasă statutul de junior ca să trimit mesaje, dămi un mesaj cu id-ul tău ca să-ţi explic happy.