| Stefan_9620 a întrebat:

Ok, mi-am luat calculator nou, performant, ( am dat 30 mil l-am facut pe piese, sistem gaming) si as vrea sal testez pe niste jocuri cu grafica mare, ridicata, In afara de Call of duty, battlfield, assasin creed sau sniper ghost warrior.

Răspuns Câştigător
| liviu999ptr a răspuns:

Cu grafica is o gramada de jocuri... crysis 2, saints row3, battlefield 3 max payne3, sniper ghost warrior, prototype 1 si 2, F.E.A.R 3, The GodFather 2, Mafia 2, Iron Front, Far Cry 2 si 3, Homefront, Driver San Francisco, Arma 2, Battlefiled Bad Company 2, Medal Of Honor Pacfic Assault, Brothers In Arms, Just Cause 2, Test Drive Unlimited 2 ( il downloadezi dar poti juca doar Offline daca nu il ai original), Nfs the run, Call of Duty Black Ops, toata seria de Assassin's Creed, Saboteur, Call of Duty: Modern Warfare 3, Mass Effect 3, Team Fortress 2, Skyrim, Diablo 3, Prince of Persia 4/5.....cam atatea imi vin in minte acum. funda? big grin

6 răspunsuri:
| kenNNzorFTW a răspuns:

Incearca Saints Row 2, GTA 4, Metro 2033, Crysis, cam astea sunt cu cerinte mai mari.

| 96SeB96 a răspuns:

Asa, si? care e intrebarea laughing)?

| Moldoveanul a răspuns:

Daca vrei sa-ti testezi calculatorul, iti recomand un program de benchmarking. Nimic nu e mai bun decat un program de benchmarking.

3DMark 11 este cel mai bun program cand vine vorba de teste care sa iti "streseze" PC-ul si sa ii arate adevarata valoare. http://www.3dmark.com/3dmark11/

Dar, daca vrei un joc cu care sa iti testezi noua configuratie, incearca:
- Metro 2033
- Dirt 3
- Crysis 2

P.S Imi poti spune te rog ce configuratie ai? Sunt curios.

| Stefan_9620 explică (pentru Moldoveanul):

Intel core i3 dual core 3, 3 ghz, 4 gb ram 1333 mhz, placa video geforce 550 ti 1gb ram, placa de baza gygabyte dual bios, sursa 500w si HDD de 500 GB

| cuvuliuc a răspuns:

Iti dau un sfat nu instala jocuri cu grafica mar n-are rost sa testezi degeaba daca l-ai luat pe bucati cum spui tu cel mai probabil memoria se duce rpede asa ca mai bine du-te in Media Galacsi si iti iei un joc la un pret rezonabil te uiti pe cutie si daca ai nelamuriri du-te la casa si intreaba compatibilitatea poti sa faci asta si cu un joc de top sa vezi daca ai compatibilitate oricum dupa cum vad daca iti merg jokurile astea trebuie sa mearga si celelte

| Stefan_9620 explică:

Lol, nu-ti dau seama? vreau jocuri cu grafica mare... lol