| Wehrmacht a întrebat:

Parca am mai pus intrebarea asta, nu sunt sigur, dar nu stau sa o caut si sa ma umplu de nervi ca nu o gasesc.Deci,cum sunt determinate cerintele unui joc? Adica ce procesor iti trebuie, cat RAM...etc.Si cam cati poly ar trebui sa aiba o arma/persoana ca sa nu depaseasca

Dual core 3. 00Ghz

2 GB RAM

Si sa zic o placa video...nu stiu de 512 mb, frecventa procesor de 600-750Mhz si chestii nu prea mari,nu stau acum sa caut placi video ca sa spun ceva exact.

Intrebarile de mai sus sunt puse doar din pura curiozitate,ma intereseaza asta si vreau sa aflu mai multe. Futeti pune orice informatie legata de cum se construiesc jocurile(tot, limbjaele de programere cele mai folosite, programe modelare3D,programe de creeare texutra si alte chestii bune in afara de photoshop...etc)

3 răspunsuri:
| Notifikatu a răspuns:

3/4 gb ram 3.00 proscesoru nu-i slabut dar Lasal asa a da si ca sa iti mearga jocuri ia-ti java 3d :d Vot si Bagai widnows 7

| Wehrmacht explică (pentru Notifikatu):

Nu ai inteles deloc ce intrebam.Ce am scris acolo nu este ce am eu in PC.Mai citeste odata intrebarea.Eu intrebm despre creearea jocurilor.Cum determina producatorii ce trebuie sa ai in PC pentru a juca jocul facut de ei, si cati poly ar trebui sa aiba o arma/persoana 3d ca sa nu depaseasca cerintele alea intr--un joc gen battlefield 2.

| Notifikatu a răspuns:

Aaa nu am citit tot am citit doar de rama si chestia AcESTE prgorame le poti lua dupa
www.creatorjoc.ro