| unu111cool a întrebat:

Pentru cine a jucat Assassin's Creed. Spuneti-mi si mie niste combinatii cu care sa bat,si cu sabia si cu lama aia, sau niste secrete ceva.Si daca imi puteti spune si povestea ca nu prea stiu engleza.

Răspuns Câştigător
| Ady100 a răspuns:

Deci, daca ai comenzile cu care vin jocul (click dreapta sa barezi lovituri/sa alergi) iti recomand sa iti pui,, high profile mode'' pe tasta SHIFT, cel putin era mai usor pentru mine sa alerg cu SHIFT+SPACE decat cu click-dreapta + Space. Cat despre miscari de lupte: Cu clickdreapta/shift(daca ai schimbat tasta) barezi loviturile, adica cand vrea ala sa dea cu sabia in momentu ala apesi butonu/clicku si se apara de lovitura cu arma pe care o are in mana(cu exceptia lamei aleia de la maneca). Daca vrei sa il ucizi in timp ce te aperi, cand vrea sa te loveasca te aperi cu click-dreapta/shift si in momentu cand apesi butonu apesi si click-stanga si o sa-i faca un counter kill, sau o sa-l raneasca pe adversar daca acesta e mai bine echipat cu armura. (poti sa faci counter-killuri cu toate armele, cu exceptia hidden-blade-ului din cate stiu). Poti sa i prinzi de piept si sa i azvarlesti cand esti in conflict deschis cu butonul tau care corespunde lu,, empty hand'' din colt. Cand i azvarlesti astia se imprastie si te poti duce la ala cazut si il omoara. Cu cutitasul ala mic daca il ai( throwing knives) daca nu-l ai il primesti pe la jumatea jocului, faci aceleasi lucruri ca mai sus, cu exceptia ca ai 5 si mai incolo 10 de cutite de-astea, si daca in momentu bataii de departezi unpic mai mult de adverar si pui tinta pe si apesi click-stanga cu cutitu echipat, arunca unul dintre cutitele pe care le ai in mana spre adversar si il omoara/raneste(daca i bine echipat). Cam astea ar fi toate lucrurile pe care tresa le stii despre bataie, si cam astea ar fi singurele arme pentru bataie, pentru ca lama de la maneca nu poate fi folosita decat la asasinat silentios. Sper ca te-am ajutat! big grin Daca mai ai vreo intrebare despre joc, zi-mi.

4 răspunsuri:
| Ady100 a răspuns:

Iti spun eu, ca sunt expert in joc (dupa cum vezi am si avatar cu Edward Kenway), dar am o intrebare la randul meu: Care dintre cele 6 jocuri? Ca sunt mai multe si sunt diferite intre ele. Spune-mi asta si iti explic ce vrei.

| unu111cool explică (pentru Ady100):

Assassins's Creed 1, primul joc, spune-mi niste combinatii, ceva ca sa bat.Nu prea ma descurc cand vin vreo 4-5 pe mine. Apropo sunt mai pe la inceput de joc.

| unu111cool explică (pentru Ady100):

Am mai inteles cat de cat, oricum mi se pare foarte frumos jocul, dar mie mi se blocheaza dupa un timp de joc(cam 2 ore) si nu stiu de ce, dar intru inapoi.Ms pentru sfaturi.

| Ady100 a răspuns (pentru unu111cool):

Daca Assassin's Creed 1 ti se pare frumos, o sa vezi 2 cat de frumos e, pentru ca e in Italia amplasat, si urmatoru dupa 2, Brotherhood, are sistem de lupta mai avansat (in sensul ca poti face atacuri letale in lant). Mai pateam si eu chestia cu blocatul, doar ca in AC2 nu 1. Se mai intampla daca n-ai jocul cumparat, stai linistit. Oricum daca mai ai absolut orice intrebare despre jocuri, da-mi un pm si ma straduiesc sa-ti raspund big grin.

| Ady100 a răspuns (pentru unu111cool):

Deci, daca ai comenzile cu care vin jocul (click dreapta sa barezi lovituri/sa alergi) iti recomand sa iti pui,, high profile mode'' pe tasta SHIFT, cel putin era mai usor pentru mine sa alerg cu SHIFT+SPACE decat cu click-dreapta + Space. Cat despre miscari de lupte: Cu clickdreapta/shift(daca ai schimbat tasta) barezi loviturile, adica cand vrea ala sa dea cu sabia in momentu ala apesi butonu/clicku si se apara de lovitura cu arma pe care o are in mana(cu exceptia lamei aleia de la maneca). Daca vrei sa il ucizi in timp ce te aperi, cand vrea sa te loveasca te aperi cu click-dreapta/shift si in momentu cand apesi butonu apesi si click-stanga si o sa-i faca un counter kill, sau o sa-l raneasca pe adversar daca acesta e mai bine echipat cu armura. (poti sa faci counter-killuri cu toate armele, cu exceptia hidden-blade-ului din cate stiu). Poti sa i prinzi de piept si sa i azvarlesti cand esti in conflict deschis cu butonul tau care corespunde lu,, empty hand'' din colt. Cand i azvarlesti astia se imprastie si te poti duce la ala cazut si il omoara. Cu cutitasul ala mic daca il ai( throwing knives) daca nu-l ai il primesti pe la jumatea jocului, faci aceleasi lucruri ca mai sus, cu exceptia ca ai 5 si mai incolo 10 de cutite de-astea, si daca in momentu bataii de departezi unpic mai mult de adverar si pui tinta pe si apesi click-stanga cu cutitu echipat, arunca unul dintre cutitele pe care le ai in mana spre adversar si il omoara/raneste(daca i bine echipat). Cam astea ar fi toate lucrurile pe care tresa le stii despre bataie, si cam astea ar fi singurele arme pentru bataie, pentru ca lama de la maneca nu poate fi folosita decat la asasinat silentios. Sper ca te-am ajutat! big grin Daca mai ai vreo intrebare despre joc, zi-mi.