| Tuca10 a întrebat:

Placa video 1060 6gb suportă 2 monitoare? Unul de 144 hz 24 inch și unul de 60 hz 24 inch? Adică nu vreau sa o supra solicit. FUNDA la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| antonel18 a răspuns:

Salutare, placa suporta 2 monitoare fara problema, doar ca performanta ei in jocuri va scadea 5/10 %, deoarece ea mai trimite semnal catre inca un consumator, dar asta nu este tocmai o problema, pentru ca diferenta in jocuri este destul de mica, in jocurile mai noi si pretentioase o sa simti totusi putin ''lipsa'' catorva cadre. Este o placa puternica ( am detinut varianta cu 3gb, foarte buna! ).

| Tuca10 explică (pentru antonel18):

5/10, adică din 100 fps o sa am 50?

| antonel18 a răspuns (pentru Tuca10):

5/10 % = 5 fps / 10 fps ( 5 din 100 / 10 din 100 )

4 răspunsuri:
| AgentTorque a răspuns:

O sa pierzi cateva fps-uri din cauza ca ai 2 monitoare (5-10-20fps depinde)

| Tuca10 explică (pentru AgentTorque):

Adică, de ce sa pierd? Monitorul nu afecteaza numarul de fps din jocuri. Deci, cu 2 nu ar trebui sa mi scadă. Daca am gresit, explică mi.