| anonimguy3 a întrebat:

Pot juca GTA V cand va aparea pe PC pe PC meu?

CPU: Intel Core i3 3220 3, 3Ghz
GPU: Nvidia GeForce GT 220 1GB
RAM: 4GB Hyper-X memory 1333 mhz

O sa va fac si termen de comparatie cu alte jocuri ca sa vedeti ce am jucat pe asa PC:
Batman Arkham Origins-absolut toate setarrile la max
Splinter Cell Blacklist-toate la maxim
Metro Last Light: setari medii la texturi cu v-syncu oprit si rez 1178x764
Bioshock Infinite-absolut fara nici o minciuna toate la MAX
Deadpool-maxim toate
GTA 4-maxim toate
Assassin's Creed 4 Black Flag- l-am jucat si pe setari low si pe medii. Rez la ambele a fost maxima. Dar in mediu aveam cam mare lagul in salbaticie si in orase, pe low nu aveam asa de mult lag.
Battlefield 4-detalii medii spre high
COD Ghosts/COD Black Ops 2: ghosts pe mediu spre high cu rez maxima, si black ops 2 maxim la toate
Prototype 2-maxim toate
NFS Rivals: mediu spre high cu rez maxima
Thief 4: detalii medii si rez maxima stang stocat la 30 fps
Sniper Elite V3: maxim toate
Dead Space 3: maxim toate
Far Cry 3: maxim toate

Am mai jucat multe alte jocuri da numai tin minte happy. VA ROG DIN SUFLET nu veniti si imi raspundeti cu du-te si tu pe gamedebate si da can i run it, NU GD e cel mai retard site ever, pentru sa afli cerinte de sistem e bun dar in rest e japita. FUNDA!

18 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Fugi si plimba ursul oleaca cu toate alea cu setarile la maxim pe flasneta aia de placa video! La ce rezolutie, 320X240?

| anonimguy3 explică (pentru KodrutZ):

Si sa te intreb eu acuma ceva, ce motiv as avea sa mint ma rog? Daca mint ce rezolv? tongue

| KodrutZ a răspuns (pentru anonimguy3):

Te simti tu bine. Sau poate ca nu minti, insa daca iti ruleaza ceva cu setarile la maxim si 15-20 fps ai impresia ca asta e bine...

| anonimguy3 explică (pentru KodrutZ):

Gandeste ma frate logic si tu, eu de ce as mintii acuma? Daca mint cu toate alea crez ca ma simt mai bine, in mintea mea tu crezi acuma ca daca mint si imi ziceti voi ca imi merge eu chiar cred sau ceva in gen, GANDESTE! Nu te mint treaba ta daca te iei dupa site-uri gen GD sau altele dar eu nu te mint. Si nu nu cu 15-20 fps ci cu +35-40. Iarasi treaba ta daca nu ma crezi.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonimguy3):

Nu ma iau dupa nici un GD. Eu cu i3 2120 si HD 4770 nu am putut sa joc Bioshock Infinite cu tot la maxim la 1280X1024. Poate tu ai setat toate alea pe low din NVIDIA CP. Tot la maxim inseamna si AA si AF. Daca vrei sa te credem, fa frumos un bench la GTA 4 si zi-ne si noua cit 12 fps scoti. Uite aici cu GTX 750 Ti si i3 2120 benchul respectiv si rezultatele destul de modeste, zic eu, avind in vedere cit de rahat poate sa arate GTA 4 - https://www.youtube.com/watch?v=LD58MKY-5Yg Daca tie iti ruleaza cu AF 16X si restul setarilor la maxim pe GT 220 cu mai mult de 20 fps eu imi scot 750-ul din calculator si il maninc.

| anonimguy3 explică (pentru KodrutZ):

Nu nu am chef sa ma enervez si sa ma cert pe net pe degeaba, numai ma chinui sa iti raspund ca nu intelegi. Hai ca sa nu mai zici ca mint am facut benchmark si cu toate la maxim am scos 30 fps tongue Dar nu prea ma iau dupa gta iv pentru ca oricum e prost optimizat, poate gta 5 nu va fi asa prost, poate va fi ca max payne 3 big grin. Si nu inteleg ce visezi tu acolo ca nu rulezi bioshock infinite pe un hd 4770 cand iarasi iti zic eu pe mea l-am dat in max cu 40 fps min.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonimguy3):

Iar astia is nebuni la cap, nu? http://www.pcgameshardware.com/......d/Reviews/

| anonimguy3 explică (pentru KodrutZ):

IN MORTII MASII SA-I ***, ba crede ce vrei eu stiu ce am vazut/facut. SI ITI ZIC IAR nu am nici un motiv sa mint, ce rezolv daca mint ma simt eu bine, IN PLM dc sa ma simt bine cand daca as mintii as stii 100% ca nu imi merge gta 5, da-o-n *** de trebuie ca asta numai e gandire logica. :@

| anonimguy3 explică (pentru anonimguy3):

Vroiam sa zic treaba dar am scris prea repede de nervi.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonimguy3):

Si eu zic ca nu aveai toate setarile pe high. E asa de greu sa faci un test si sa holbezi ochii mari la ce setezi acolo?

| DarkAndDreary a răspuns:

Din cate am inteles apare in toamna.
Si sunt sigur ca o sa-ti mearga.

| anonimguy3 explică (pentru DarkAndDreary):

Stiam si eu ca apare in toamna, si chiar as vrea sa fie cum spui tu sad

| DarkAndDreary a răspuns (pentru anonimguy3):

Well, o sa vedem. Si sa speram ca e mai bine optimizat ca GTA IV.

| anonimguy3 explică (pentru DarkAndDreary):

rolling on the floor))))))))))))))))))))) ITI DAU O BERE TATI! Daca va fi ca gta iv care nu stiu sincer cum il joc pe high fara lag, atunci numai sper.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru anonimguy3):

Ai putea juca GTA IV pe high cu ultimul patch.

| anonimguy3 explică (pentru DarkAndDreary):

Pai il joc deja pe high fara nici un patch, de fapt cu patch 1.0.3.0 da ma rog. Idea e ca il joc pe high deja lol.

| FreakyLP a răspuns:

Cu asta:http://www.emag.ro/......EBYNKBBBM/ iti merge sigur la max

| anonimguy3 explică (pentru FreakyLP):

Si nu mi-ai raspuns la intrebare. straight face Il pot juca pe orice setari (da rez maxima) pe configuratia de acum? Si chiar daca nu, nu imi voi lua placa aia imi voi lua un zotac gta 750 ti gddr5 128 2gb, care consuma si mai putin.