| anonimguy3 a întrebat:

Imi puteti spune daca pot rula GTA V cand va aparea pe PC, configuratia mea este urmatoarea:

CPU: Intel Core i3 3220 3, 3 Ghz

GPU: Nvidia GeForce GT 220 1GB

HDD: 500 GB

Motherboard: GIGABYTE H61M-DS2H

RAM: 4GB

Power: ATX 450 W

Voi face niste comparatii cu alte jocuri, pot rula urmatoarele jocuri la detaliile:

Bioshock Infinite: detalii maxime la tot cu v-sync-ul pornit

Metro Last Light: detalii medii, cu rezolutia de 1152x864, si v-sync pornit

Dead Space 3: detalii maxime, pe rezolutia de 1280x1024 75 mhz v-sync pornit

Far Cry 3: detalii maxime

COD BO2: detalii maxime

Splinter Cell Blacklist: detalii maxime, v-sync pornit si rezolutia 1280x1024

Assassin's Creed 4 Black Flag: detalii low spre medii, cu rezolutia maxima

Battlefield 4: detalii medii spre high cu rezolutia medie si v-sync oprit

GTA IV: detalii maxime

Batman Arkham Origins: maxim la toate cu v-sync pornit

Ati observat ca am facut comparatie cu jocuri gen GTA 5 adica third-person.

Acum astept sa apara Thief 4 sa vad daca imi merge si pe ce detalii, daca imi merge Thief 4 sigur imi merge si GTA V.

Cel ce imi spune concret ce vreau primeste funda, daca mi-ati putea spune si pe ce detalii as putea sa il joc ar fi OK. big grin

2 răspunsuri:
| Zoro_Nae_1905 a răspuns:

Jocul o sa-ti mearga perfect uite cerintele OS: Widows 7 SP1 sau Windows 8
CPU: Intel Core 2 Quad 3. 66GHz sau AMD echivalent
Memorie RAM: 4 GB
Placa video: NVIDIA GTX 480 sau similar ATI
Spatiu pe disc: 40 GB

| anonimguy3 explică (pentru Zoro_Nae_1905):

Prin perfect la ce te referi? pe ce detalii, avand in vedere ca pana apare pe PC ma este o luna adica pe 15.03. 2014, si rockstar nu au anuntat cerintele oficiale nu m-as mira sa vad la cerinte minime un GeForce GT din seria 8000 laughing