| anonimguy3 a întrebat:

Imi puteti spune daca pot rula GTA V cand va aparea pe PC, configuratia mea este urmatoarea:

CPU: Intel Core i3 3220 3, 3 Ghz

GPU: Nvidia GeForce GT 220 1GB

HDD: 500 GB

Motherboard: GIGABYTE H61M-DS2H

RAM: 4GB

Power: ATX 450 W

Voi face niste comparatii cu alte jocuri, pot rula urmatoarele jocuri la detaliile:

Bioshock Infinite: detalii maxime la tot cu v-sync-ul pornit

Metro Last Light: detalii medii, cu rezolutia de 1152x864, si v-sync pornit

Dead Space 3: detalii maxime, pe rezolutia de 1280x1024 75 mhz v-sync pornit

Far Cry 3: detalii maxime

COD BO2: detalii maxime

Splinter Cell Blacklist: detalii maxime, v-sync pornit si rezolutia 1280x1024

Assassin's Creed 4 Black Flag: detalii low spre medii, cu rezolutia maxima

Battlefield 4: detalii medii spre high cu rezolutia medie si v-sync oprit

GTA IV: detalii medii (spre surprinderea mea, am facut si ceva chestii pentru optimizarea mai buna, dar tot nu ma lasa sa il joc in max spre dezamagirea mea)

COD Ghosts: detalii medii spre high

Batman Arkham Origins: maxim la toate cu v-sync pornit

Ati observat ca am facut comparatie cu jocuri gen GTA 5 adica third-person, dar sper doar pentru ca GTA 4 imi merge in mediu si nu inteleg de ce, cand jocurile de mai sus imi merg in high straight face, sa nu afecteze comparatie cu jocurile de mai sus.

Acum astept sa apara Thief 4 sa vad daca imi merge si pe ce detalii, daca imi merge Thief 4 sigur imi merge si GTA V.

Cel ce imi spune concret ce vreau primeste funda, daca mi-ati putea spune si pe ce detalii as putea sa il joc ar fi OK. big grin

2 răspunsuri:
| 1234567812345678 a răspuns:

Da poti! Io nu pot ca am nevoie de procesor mai mare da tu ai toate cerintele necesare