| Zaphmer a întrebat:

Pot pati ceva daca am dat teapa cu un cont la un joc online? Adica baiatul a dat 400 lei in mana pentru un cont de Fortnite care ulterior s-a blocat (total) si as vrea sa pastrez banii. Ce as putea pati legal? Vine politia si ma duce cu duba? Rog seriozitate

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Teoretic poate zice ca a fost inselat, dar nu stiu daca se baga politia pentru un cont de joc video. Oricum vanzarea e impotriva termenilor Epic, iar blocarea la care te referi e un ban, nu?

| AgentTorque a răspuns:

Da va veni politia si te va baga la puscarie pentru un cont furat lol