| Costin_Valentin_1971 a întrebat:

Pot sa pun windows-ul pe cardul de la telefon si apoi sa-l instalez pe calculator?
Dupa ce formatez >Chard trebuie sa pun windows nou?
Dau funda la care ma ajuta sa schims windows-ul.

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Mult mai simplu - faci un CD sau DVD cu Windows bootabil. Vorbesti cu cineva. HDD-ul iti formatezi chiar inainte sa instalezi windows-ul. De fapt, poti formata tot sistemul tau odata ce intri in programul de instalare al sistemului de operare. Dupa care doar trebuie sa urmezi niste pasi si sa ai cd-ul cu driverele de sunet/video/etc pregatite.

| Costin_Valentin_1971 explică (pentru Andrei7520152):

Dami te rog un video cu instalarea windows-ului.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Costin_Valentin_1971):

Exista mai multe verziuni:

Windows XP
Windows Vista
Windows 7
Windows 8

instalezi care?

| Costin_Valentin_1971 explică (pentru Andrei7520152):

XP daca mi-ai spune ti-as fi recunoscator.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Costin_Valentin_1971):

Sorry pentru intarziere. Site-ul infect nu ma anunta cand primesc un reply. XP e foarte simplu de instalat. Trebuie doar sa ai la indemana un CD bootabil cu WinXP SP2 sau SP3 (vorbesti cu cineva), Se booteaza automat cand pornesti calculatorul.
vezi pe youtube, scrie "windows xp install tutorial" si gasesti zeci de tutoriale.

6 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

SimCardul trebuie sa aiba minim 4 gb si apoi trebuie sa-l faci bootabil, dupa aia arzi imaginea ISO de Windows pe card. Baiete este cam mult de lucru aici si daca faci SimCardul Bootabil o sa-ti stearga tot de pe el.

| DeejaYang a răspuns:

Cam asta e Vlad. Mai bine ai incerca cu un USB sau pe un CD / DVD. e mult mai usor decat sa stai, sa faci sim-ul bootabil, etc.