| CTs_Alecs_1993 a întrebat:

Procesor AMD Athlon II X2 240 - 2.80 Ghz Dual Core
- 6 GB Ram DDR3
- Placa Video Dedicata Gainward GT 440 1GB DDR3
- HARD 500 Gb Western Digital 7200RPM Sata 2 -
- Placa de baza - MSI GF615M-P33

Ce jocuri ar merge și în cate fps?

3 răspunsuri:
| AllexStefanPhoto19 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=EBlOLO5g5p4 Iti las un link cu pasii pe care ii poti urma ca sa vezi ce jocuri iti merg. E putina migala, dar merita. Have fun!

| hkkshddd a răspuns:

Nu mai incep lista cu jocuri care ar fi mers perfect pe procesoare single core asa ca o iau de mai sus:

Cs go ti-ar merge destul de bine cu sterarile pe low (fps 60 maxim zic eu)
Outlast (necesita windows pe 64 bits si curaj ca sa il joci laughing )
Call of duty 4: modern warfare
Call of duty modern warfare 2
Call of duty modern warfare 3
Call of duty black ops 1
Call of duty black ops 2 (cat de cat)
Killing floor 1 si 2 (2 necesita windows pe 64 bits)
Left 4 dead si Left 4 dead 2
Far cry 2 (3 cred ca ti-ar merge destul de bine)
GTA 4 ( gta 5 mai sus de 30 fps nu te duce)
Team fortress 2
No more room in hell
Warframe

Doar cateva exemple, pc-ul tau este in stare sa duca multe jocuri din 2010-2012 si care sunt inca foarte jucare. Dar depinde ce windows ai, pe 32 bits nu merg toate, 64 bits este pentru gamimg din cate stiu. Daca ai alte jocuri pe lista pe care le vrei scrie pe google game system requirements. Intri pe site, cauta jocul dorit si completeaza casetele cu componentele tale. Bafta! happy

| FTLStyle a răspuns:

Prietene eu iti las acest site https://www.systemrequirementslab.com/cyri
scrii ce joc vrei sa joci si aflii daca il poti juca pe propriul tau calculator!