| ȘefuLaValută a întrebat:

S-a instalat pe PC un program anume TuneUP Utilities 2014 si nu mai pot scapa de el.Iobit uninstaller nu il gaseste, in control panel nu mai apare deoarece l-am dezinstalat de acolo si cu toate acestea inca mai exista in my computer si imi spune ca nu il pot dezinstala deoarece e deschis in alta fila sau e deschis in tune up, toata lumea stie erorile astea.Inca e activ in Hidden icons si imi trimite notificari.Ce sa mai fac ca sa il sterg?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Incearca sa-l opresti cumva apoi cauta-l in C unde e instalat dar sanse le sunt putine sa scapi de ea deoarece NU l-ai oprit inainte sa-l dezinstalezi...
Mai poti incerca sa restaurezi pc-ul la un moment anterior, asta de obicei functioneaza mereu! Bafta!

| dannyel86 a răspuns:

Probabil nu a fost inchis complet in momentul in care l-ai dezinstalat si atunci au ramas fisiere active in sistem, care se deschid odata cu sistemul de operare. O solutie ar fi sa instalezi din nou programul, sa-l inchizi complet, din toate aplicatiile, apoi sa-l dezinstalezi din Control Panel. Daca problema tot nu se rezolva, poti instala CCleaner pentru a elimina fisierele ramase dupa dezinstalare.

| blitzenn21 a răspuns:

Porneste computerul in safe mode si mai incearca o data