| pickolo a întrebat:

Sa zicem ca imi aprind pc-ul... apas pe buton (acesta se aprinde albastru) apoi imi intra in windows, totul bine si frumos mai stau putin pe Mess sau pe skype si apoi intru pe youtube. dupa mi-am instalat The sims 1 (il am pe cel original. ) intru in el si dupa ce ma joc putin (nu am pic de lag ) incepe sa imi sune unitatea (si vorbesc foarte serios) Initial butonul era albastru (cel de pa care arind pc-ul ) si in timp ce suna se face rosu si am laaag infernal (doar atunci cand suna) la fel mi se intampla la toate jocurile! Miam reinstalat windowsul (a mers sa zicem 2 sapt. si apoi iarasi a inceput sa sune) Lam curatat de praf si tot suna si am laag Chiar nu inteleg ce poate fi. Va rooog ajutati-ma nu mai pot juca nimic suna incontinu! DAU FUNDAA si daca stii please! ajuta-ma!

daca vrei sa im ispui mai in detaliu contacteaza-ma:

Y! M == pickolol_jull_mc@yahoo.com

Skype == (nu prea intru) teddy.suceava

9 răspunsuri:
| Lysander a răspuns:

Poate nu iti suporta pc-ul jocul, poate ne spui si ce componente ai in PC (rami, placa video, procesor)

| pickolo explică (pentru Lysander):

Din cate stiu eu:
-- 1 gb ram (DDR 1 )
-- 40 gb HDD
-- XP windows sp.3
-- 2.13 GHZ procesor (AMD Athlon.tm)
-- Integrata RAMDAC 745 mb (placa video)
--

| Lysander a răspuns:

Incearca alt joc tot asa mai slabut si daca ai acelasi rezultat spune-mi si gasim solutie.

| pickolo explică (pentru Lysander):

Pai big grin mi-am luat call of duty 1 si tot asa sad apoi mi-am lat cs 1.6, cs-u a mers perfect, doar ca mai suna din cand in cand dar mai rar happy
am incercat FIFA 2007 si la fel crying NU INTELEG DE LA CE POATE FII crying

| Lysander a răspuns (pentru pickolo):

Te sfatuiesc sa-l ''defragmentezi''. Nu se strica nimic, nu sterge nimic, nu te afecteaza cu nimic, doar ca-ti va merge mai bine. Cum defragmentezi:

1. Intrii in My Computer
2. Click dreapta pe discul (C: )
3. Dai la Tools
4. "Defragment Now."
5. Apoi iti va arata acolo "discurile", in cazul meu (C: ) si (D: ).

Prima data selectezi C-ul si dai "Defragment" (o sa dureze cateva minute, depinde de cat spatiu ai in el). Iar dupa ce se termina dai si la (D: ) ca sa fii sigur.

Si daca nici asa nu se rezolva treaba iti descarci programul TuneUp, scanezi cu el si cureti tot (este foarte simplu de folosit).

Astept raspunsul tau daca a rezolvat.

| pickolo explică (pentru Lysander):

Oke voi incerca toate astea happy

| pickolo explică (pentru Lysander):

Salut crying mi-am instalat NFS undergrond 1 (il am pe CD original) si tot la fel crying am incercat tot ce mai zis crying la partitia C a durat mai putin dar la D mai mult. mi-am luat si TuneUp dar nu am decat vcersiunea free. adica nu pot face tot ce as putea face cu versiunea completa crying TE ROOG AJUTA-MA crying poate trebuie schimbat cv in el. il am de 7 ani sad Si acum nu prea am bani de 1 PC nou.
! trebuia sa scriu mai sus ca mi-am schimbat HDD aveam 1 de 320 dar nu mai merge cryingbroken heart

| Lysander a răspuns (pentru pickolo):

Inseamna ca e pe duca...PC-ul e vechi si nu prea performant...Nu prea mai ai ce sa-i faci.

| pickolo explică (pentru Lysander):

Da... asta am crezut si eu laughing ee. asa e