| Ioan489 a întrebat:

Sal!
Am cumparat o pereche de casti ( 50lei ) pentru telefon. Cand le-am incercat acasa la telefon se auzea foarte nasol, se auzea infundat si incet ( chiar si la maxim ), si cand tine-am apasat pe buttonul de microfon se auzea parca putin mai bine dar tot cam la fel. Care ar putea fi problema din moment ce la calculator se aude chiar foarte bine? E ceva cu telefonul? Poate de la mufa, pentru ca mufa are 3 inele?

3 răspunsuri:
| Geolino a răspuns:

Telefonul are 4 cleme care vin la casti cu 4 inele, castile tale daca au 3 si telefonul au 4 face scurt intre 2 inele si de aia se aude asa. Mai bine ia-ti cu 4 inele.

| Ioan489 explică (pentru Geolino):

Cu 2 nu se poate sa aiba? Ca sa fiu sigur...

| Geolino a răspuns (pentru Ioan489):

Nu sunt casti cu 2 cleme, toate castile/boxele sunt cu 3-4 sa se auda stereo.