| Olivian007 a întrebat:

Am o problema, am avut microfon in web si nu se auzea destul de tare, astazi mi-am cumparat niste casti si nici ele nu se aud destul de tare, de exemplu, intru in config acolo la volumuri si vad liniutele alea, daca vorbesc, ca se misc...Pe skype,mess, etc se aude foarte incet...
P.S: Microfonul de la casti, adica mufa, este baga in fata, deoarece in spate nu se aude deloc deloc.Ce as putea face in acest caz?

5 răspunsuri:
| Skullduggery a răspuns:

Scrie in Search programs and folders microphone, manage audio devices,recording.
Acolo, da click dreapta pe Microphone si selecteaza Proprieties, Levels, umbla la setari pana cand decizi tu ca te auzi indeajuns de bine.
Iti sugerez sa nu dai microfonul prea tare doearece, daca nu este de calitate, te vei auzi foarte rau.

Sper ca te-am ajutat!

| Olivian007 explică (pentru Skullduggery):

Nu merge....Alt ceva ce poate fi? PC-ul e din decembrie.

| Skullduggery a răspuns (pentru Olivian007):

Ia-ti alt microfon.
Probabil firul care pleaca de la mufa este rupt sau slabit.
Nu cred ca poti face altceva.

| Olivian007 explică (pentru Skullduggery):

De fapt e de la placawinking

| Olivian007 explică:

P.S 2: Daca misc mufa de la microfon in mufa de la PC se aude ca un bazait la el, ca si cum ai bate in microfon.