| TearsOfBlood a întrebat:

Sal.Am dus acum ceva timp pc-ul la reparat si am platit ca sa imi puna niste memorie. Cand am luat pc-ul nu era nici o diferenta la memorie doar ca a aparut un floppy drive A pe el. Aveti idee ce face ala sau ce sa fac cu el?

2 răspunsuri:
| AdySnaP a răspuns:

Ti-ai luat teapa Folppy A este cititorul de dischete (cine mai foloseste azi dischete )) ). daca te referi ca vrei memorie RAM este incredibil de simplu de insalat doar o iei si o introduci in placa de baza dar ai grija ce tip e DDR1 DDR2 sau DDR3 conteaza sa stii. Daca vrei memorie HDD adica GB iti trebuie un hard disk mai mare si cum preturile la hard diskuri de 1 TB au scazut mult iti recomand unu(TB=Tera Byte=1, 000 GB iti ajung), acela este un pic mai greu de instalat iti mai trebuie o panglica sata si daca le tii pe amandoua nu este nimic de facut decat sa il conectezi deoarece windowsul va ramane pe cel vechi.

| 26andrei26 a răspuns:

Pai si ai avut loc de discheta sau dupa ce l-ai luat de la reparatii poti folosi discheta pe pc? Daca nu atunci pur si simplu este pus din bios sa fie activat flopy drive A.si daca ai platit in plus pentru memorie si nu tiau pus atunci ghinionul tau. daca vrei memorii in plus te-as sfatui sa vezi ce memorii are pc-ul tau si sa faci chiar tu "cumparaturile" sau daca ai sa te ajute un prieten.