| TearsOfBlood a întrebat:

Sal.Cum aflu daca placa de baza e compatibila cu placa video si cu memoria pe care vreau sa le cumpar?
Placa de baza-Acer s88m(o am).2 memorii ddr de 1 gb fiecare si o placa video Nvidia Geforce FX5500 de 256 mb(vreau sa cumpar).
De mentionat ca am un pentium4 1.80 ghz.

3 răspunsuri:
| CapitanulEvident a răspuns:

Cauti placa de baza pe google si vei avea acolo specificatiile respectiv pci-express care este slotul placii video. Verifici compatibilitatea placii de baza cu placa video pe care vrei sa o cumperi

| TearsOfBlood explică (pentru CapitanulEvident):

Are 3 sloturi pci dar nu scrie nimic de express.E bine?

| CapitanulEvident a răspuns (pentru TearsOfBlood):

Probabil pci-e ceva de genul. Si da, este bine deoarece are sloturi cam aproape pentru orice placa video