| anonimul a întrebat:

..as vrea sa-mi cumpar o placa video noua si nu prea ma pricep la asta...am gasit una pe internet, mi se pare buna dar vreau sa stiu daca e compatibila cu placa mea de baza Asus P5PL2 si ce fel de memorii de RAM suporta.placa se numeste Gigabyte nVidia GeForce G210 (1024 mb)
ma puteti ajuta? DAU FUNDA LA PRIMUL CARE RASPUNDE

2 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Da,e compatibila.Placile video au memoria lor.Nu e nici o legatura cu memoria RAM de pe placa de baza.

| titi a răspuns:

Cand spui "ce fel de memorii de RAM suporta",te referi la RAM-ul placii de baza? Daca e asa,nu conteaza,placa video o sa-ti mearga foarte bine. Daca te referi la RAM-ul placii video, memoriile video sunt tot DDR2, dar tot asa de bine puteau sa fie DDR3 sau chiar SDRAM pe o placa video veche, slot PCI.