| Aly_9916 a întrebat:

Sal de curand mi-am cum ar fi slap slay kick ban gag si multe altele unde trebuie bagate? In consola? Si as mai vrea o lista cu comenzi mersi anticipat fundaaaluat admin pe un sv si as vrea ma ajutati:Comenzile de baza

1 răspuns:
| Cayus a răspuns:

Amx_search [un cuvant sau o parte din comanda] - in caz ca ati uitat cum i zice la o comanda o puteti cauta cu aceasta, de exemplu amx_search ban si va apare o lista cu amx_addban, amx_ban, amx_banip si amx_banold.

amx_addban [ID sau IP] [minute] [motiv]

amx_ban [nick, ID sau IP] [minute] [motiv]

amx_banip [nick, color=green]ID[/color] sau

IP] [minute] [motiv]

amx_banold - afiseaza meniul cu ultimi 50 de jucatori care au iesit de pe server, aveti ca optiuni banarea respectivilor pe steam ID sau

IP prin tasta 8.

amx_geo - afiseaza in consola lista cu toti jcuatorii specificand tara de provenienta

amx_kick [nick, ID sau IP] [motiv]

amx_map [harta]

amx_mapmenu - afiseaza un meniu cu toate hartile serverului, din care se poate alege o harta pentru a o schimba pe cea curenta

amx_quit - un plugin facut de mine pentru codatii cu IP dinamic, folositi aceasta comanda pe un jucator doar daca sunteti 100% siguri ca respectivul este codat.

amx_slap [nick sau ID] [puterea] unui slap, aceasta fiind intre 0 si 100] exemplu "amx_slap Diego sau amx_slap RyDeRz 99" daca nu scrieti nimic dupa nick puterea va fi 0

amx_slay [nick sau ID]

amx_unban [ID sau IP]

amx_vote [Intrebare] [Raspuns 1] [Raspuns 2]

amx_voteban [nick sau ID]

amx_votekick [nick sau ID]

amx_votemap [map] [map] [map] [map]

amx_votemapmenu - afiseaza un meniu cu toate hartile serverului, din care se poate pune o harta la vot pentru a o schimba pe cea curenta

amx_who - afiseaza un consola o lista cu jucatorii de pe server in felul: urmator nick, Steam ID, userid, imunitate, slot, access (lafel ca si admin_userlist de pe AdminMod)

amxmodmenu - afiseaza un meniu cu submeniuri la care aveti acces

Urmatoarele comenzi se folosesc in chat (adica tastele "Y" si "U")
say@ mesaj - identic cu amx_tsay say_team@ mesaj - mesaj catre admin(i)

Adminmod :

admin_help
Displays information about available commands
Arata comenzile disponibile

admin_ban []
Bans target. 0 minutes is a permanent ban.
Baneaza tinta/persoana. 0 minute este permanent banul. (Interzice persoanei de a mai putea intra pe server)

admin_chat
Shows message only to other admins.
Arata mesajul numai altor admini.

admin_csay
Shows message in center of screen.
Arata mesajul in centrul ecranului.

admin_execclient
Force target to execute command.
Forteaza tinta/persoana sa execute comanda data de tine

admin_gag []
Gag target. 0 minutes is a permanent gag.
Nu mai poate vorbi tinta/persoana. La 0 minute ramane permanent mut pana se schimba harta

admin_kick []
Kicks target.
Dai afara tinta dupa server.

admin_listmaps
Shows maps in mapcycle.
Arata hartile in circuitul lor normal.

admin_map
Changes map.
Schimba harta.

admin_psay
Sends a private msg to target.
Trimite un mesaj privat tintei/persoanei.

admin_rcon
Executes rcon command.
Executa comanda de rcon tintei/persoanei respective.

admin_say
Shows a message from you as admin.
Arata mesajul de l-ai folosit.

admin_slap
Slaps target.
palmuieste tinta/persoanal cu ? dmg.

admin_slay
Slays target.
Omoara tinta/persoana.

admin_slayteam
Slays everyone on team.
Omoara toata echipa.

admin_ssay
Shows a message from admin without identification.
Arata un mesaj de la un admin fara a identificarea adminului

admin_tsay [color]
Prints msg on lower right of screen.
Imprima un mesaj in inferioritatea ecranului.

admin_unban
Unbans target.
De baneaza/interzice tintei/persoanei de a intra pe server.

admin_ungag
Ungag target.
Poate vorbi din nou tinta/persoana respectiva.

admin_userlist []
Shows a list of users.
Arata lista persoanelor de pe server. .

admin_vote_map
Starts a vote to change the map.
incepe votarea de a schimba harta.

admin_vsay
Presents question as a vote.
Prezinta intrebarea ca un vot.

Dj-Xplood
4th May 2008, 01:59
----- AMX Help: Comenzi -----
1: amx_addadmin
2: amx_addmenu
3: amx_addmenuitem
4: amx_addmetk - te lasa sa te pedepsesti singur
5: amx_ban [ip] [Motiv]
6: amx_banmenu - afiseaza meniul de banare
7: amx_bury
8: amx_cancelvote -anuleaza ultimul vot
9: amx_cfg
10: amx_cfgmenu - afiseaza meniul configurilor
11: amx_cflicksay [culoare] - afiseaja tuturor jucatorilor un mesaj care clipeste pe centrul ecranului
12: amx_cflicksayy [culoare] - afiseaja tuturor jucatorilor un mesaj care clipeste pe centrul ecranului - Anonim
13: amx_cfxsay [culoare] - afiseaja tuturor jucatorilor un mesaj fx pe centrul ecranului
14: amx_cfxsayy [culoare] - afiseaja tuturor jucatorilor un mesaj fx pe centrul ecranului - Anonim
15: amx_chat - afiseaza mesaje Adminilor
16: amx_clcmdmenu - afiseaza meniul de comenzi asupra clientilor
17: amx_cmdmenu - afiseaza meniul comenzilor
18: amx_csay [culoare] - afiseaza tuturor jucatorilor un mesaj in centrul ecranului
19: amx_csayy [culoare] - afiseaza tuturor jucatorilor un mesaj pe centrul ecranului - Anonim
20: amx_cvar [valoare]
21: amx_cvarmenu - afiseaza meniul comenzilor cvar
22: amx_exec
23: amx_ff - activeaza/dezactiveaza Friendly Fire
24: amx_flicksay [culoare] - afiseaja tuturor jucatorilor un mesaj care clipeste pe ecran
25: amx_flicksayy [culoare] - afiseaja tuturor jucatorilor un mesaj care clipeste pe ecran - Anonim
26: amx_fsay [culoare] - afiseaja tuturor jucatorilor un mesaj pe ecran
27: amx_fsayy [culoare] - afiseaja tuturor jucatorilor un mesaj pe ecran - Anonim
28: amx_fxsay [culoare] - afiseaja tuturor jucatorilor un mesaj fx pe ecran
29: amx_fxsayy [culoare] - afiseaja tuturor jucatorilor un mesaj fx - Anonim
30: amx_gag [timp]
31: amx_help - afiseaza aceste comenzi de ajutor
32: amx_ipban < minute > < o parte din nume >
33: amx_kick [Motiv]
34: amx_kickmenu - afiseaza meniul de deconectare a unui jucator
35: amx_leave [tag] [tag] [tag]
36: amx_listmaps - lista hartilor care pot fi alese.
37: amx_makeadmin [litere de acces] - i dai unui jucator puterea de a avea admin pana se schimba harta
38: amx_map
39: amx_mapmenu - afiseaza meniul de schimbare a hartilor
40: amx_name
41: amx_off - dezactiveaza unele pluginuri
42: amx_on - activeaza unele pluginuri
43: amx_pause - opreste sau activeaza jocul
44: amx_pausecfg - lista comenzilor pentru dezactivare/activare a pluginurilor
45: amx_pausecfgmenu - dezactivare/activare a pluginurilor cu meniu
46: amx_plugcmdmenu [numefisier.amx / numele pluginului] - afiseaza meniul comenzilor din pluginuri
47: amx_plugcvarmenu [numefisier.amx / numele pluginului] - afiseaza meniul comenzilor din pluginurile cvar
48: amx_psay - afiseaja un mesaj privat
49: amx_psayy - afiseaja un mesaj privat - Anonim
50: amx_rcon
51: amx_restmenu - afiseaza meniul de restrctie al armelor
52: amx_restrict - afiseaza meniul de ajutor pentru restrictia armelor
53: amx_rcon sv_restart - pentru a restarta harta, exemplu :amx_rcon sv_restart 1
54: amx_say - afiseaza mesaje tuturor jucatorilor
55: amx_sayy - afiseaza mesaje tuturor jucatorilor - Anonim
56: amx_scrollsay [culoare] - afiseaja tuturor jucatorilor un mesaj cu scroll
57: amx_scrollsayy [culoare] - afiseaja tuturor jucatorilor un mesaj cu scroll - Anonim
58: amx_showip -afiseaza IP-urile jucatorilor
59: amx_slap [putere]
60: amx_slapmenu - afiseaza meniul de palmuire/omorare a unui jucator
61: amx_slay
62: amx_slay2 [1-fulger|2-sange|3-explozie]
63: amx_speechmenu - afiseaza meniul vocilor
64: amx_statscfg - afiseaza ajutorul pentru Configurarea Rankurilor
65: amx_statscfgmenu - afiseaza Configurarea Rankurilor
66: amx_teammenu - afiseaza meniul de echipe
67: amx_teleportmenu - afiseaza meniul de teleport
68: amx_tsay [culoare] - afiseaza tuturor jucatorilor un mesaj in stanga ecranului
69: amx_tsayy [culoare] - afiseaza tuturor jucatorilor un mesaj in stanga ecranului - Anonim
70: amx_unban
71: amx_unbury
72: amx_ungag
73: amx_vote [raspuns#3] [raspuns#4]
74: amx_voteban [ip]
75: amx_voteff - porneste un vot pentru a activa/dezactiva Friendly Fire
76: amx_votekick
77: amx_votemap [map] [map] [map]
78: amx_votemapmenu - afiseaza meniul de votare a hartilor
79: amx_weaponarena
80: amx_weaponarenamenu - afiseaza meniul Weapon Arena
81: amx_who - afiseaza cine este pe server
82: amxmodmenu - afiseaza meniurile