| ToX1k a întrebat:

Salut.De curand am luat admin pe un server de cs de furien si as vrea sa-mi ziceti cum folosesc comenzile de slay; slap; kick; gag; ban; adica cum trebuie si unde trebuie sa le scriu.Va rog mult ajutati-ma si daca mai stiti comenzi ziceti-mile.Dau funda si vot.

Răspuns Câştigător
| M1hai a răspuns:

In consola apesi pe ~ amx_slay (nume sau #userid) - Da slay la un jucator(Omoara jucatorul respectiv)
amx_slap (nume sau #userid) [damage] - Da slap la un jucator(Scade viata)
amx_map (nume_harta) - Schimba harta
amx_nick (nume original) (nume nou) - Schimba numele unui jucator
amx_banip (nume sau #userid) (timp> [motiv] - Da ban la un jucator pe IP
amx_addban (authid sau ip) (minute> [motiv] - Adauga un ban la lista cu ban-uri(banlist) a serverului

amx_ss nume - Face 5 poze jucatorului.(Se foloseste sa vezi daca jucatorul are wall) ex : amx_ss mAsTeRsHoT (a 4-a poza trebuie sa fie verde)
-pentru banarea playerilor aveti urmatoarele Comenzi :
amx_banip nume perioada motiv - (Dai ban pe nume). ex : amx_banip mAsTeRsHoT 0 wall
amx_addban ip perioada (Dai ban pe ip) ex : amx_addban 99.111.222.333 0
amx_last - Arata ultimele 10 conexiunii salvate. Arata numele/ip-ul si accesul.
amx_showip - Afiseaza IP-urile jucatorilor.

2 răspunsuri:
| Mayu_Marius_1997 a răspuns:

In consola scrii amx_slay amx_ban amx_ss amx_kick etc vino pe servaru asta Cs2.devilcs.ro mod furien

| Gabriel_Nicusor_1997 a răspuns:

Trebuie sa te bagi spec si daca fac astia camp le dai slay