| 21BoBy21 a întrebat:

Care imi poate da cel mai nou driver pentru placa mea video ea se numeste Intel[R] Q35 Express Chipset Family va rog eu nu aflu crying funda.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ce sistem de operare ai si pe cati biti?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

Sau intra aici
https://downloadcenter.intel.com/......esult.aspx

in dreptul la -> Select an Operating System - alege sistemul tau de operare
apoi la -> Select a Download Type alegi ->Drivers si descarci /instalezi primul rezultat (e cel mai nou).

Bafta!

| 21BoBy21 explică (pentru neluL):

Am incercat dar nu aflu sistemul meu.

| 21BoBy21 explică (pentru neluL):

Am aflat dar sigur merge?

| neluL a răspuns (pentru 21BoBy21):

Pai tu nu vezi ca este site-ul OFICIAL de la Intel? Sigur merge!

| 21BoBy21 explică (pentru neluL):

Mda am reusit dar si acum nu merge jocul crying am cautat si au spus ca daca adaug cel mai nou driver pentru placa video va merge dar nu.

| neluL a răspuns (pentru 21BoBy21):

Ai dezinstalat mai intai driverul vechi si apoi sa-l instalezi pe cel nou?

| 21BoBy21 explică (pentru neluL):

Nu... trebuia?

| neluL a răspuns (pentru 21BoBy21):

Asa trebuia!

| 21BoBy21 explică (pentru neluL):

De unde o dezinstalez?

| neluL a răspuns (pentru 21BoBy21):

Start ->run ->Device manager -> dublu click Display Adapters -> dublu click pe Intel[R] Q35 Express Chipset Family, in fereastra care se deschide da click pe tabul Driver (sus) si apoi jos de tot ai Uninstall -> Ok. Da un restart si apoi instalezi driverul nou. Poti folosii si Ccleaner intre dezinstalare/instalare.

| 21BoBy21 explică (pentru neluL):

La start run scriu Device manager si numi dadu nimic...

| 21BoBy21 explică (pentru 21BoBy21):

Nu merge am facut tot ce ai spus.

| neluL a răspuns (pentru 21BoBy21):

Imi dai si mie cele mai mici detalii ca doar nu sunt ghicitor! Ca de exemplu ce sistem de operare ai si in ce limba este? Ce anume ai facut? Ce nu merge?

| 21BoBy21 explică (pentru neluL):

Sistemu e windows xp profesinal in engleza

| neluL a răspuns (pentru 21BoBy21):

VREAU SA STIU daca s-a instalat ultimul driver pentru placa video, cel pe care ti l-am dat mai sus.