| Musteata_Cristi_1997 a întrebat:

Ce parere aveti daca mai pun 2 gb ram momentam am 2 se va vdea o diferenta in jocuri ma refer cum ar fi bft 4 nfs rivals momentan aceste jocuri merg bine numai ca sacadeaza in unele momente rau, precizez ca am placa video ati hd 6670 1gb ddr5 si procesor dual core 2, 6 ghz! Pls dau funda!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ramii nu prea conteaza la FPS-uri, mai mult Procesorul si Placa Video.
Daca iti mai pui 2 gb ram, schimbarea va fi minora. Daca ai windows pe 32 de biti, dupa cum poate stii, calculatorul va lua doar cati rami are nevoie, riscand sa ia aproximatix 2.5 din 4...
Daca tot doresti sa iti mai pui, recomandat (sau chiar neesar) ar fi sa iti instalezi windows-ul pe 64 de biti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Necesar *.

| Rauldenis a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ramii nu conteaza foarte mult, dar am auzit ca iti pot provoca momente cu lag daca ai prea putini pentru joc, adica si windows-ul consuma din ei si restul programelor, plus jocul il soliciti tare deci 2 rami + ar putea ajuta putin. TIN SA SPUN CA AM JOCUL si e DOAR ONLINE si de obicei alege un HOST de **** si e LAG. mai rar nimeresti un tip cum trebuie si joci klumea deci si asta poate fi o cauza ( cu ramii nu stiu eu ca am 8 si nu trebuie sa imi bat capul dar na ) acu imi zic si eu parerea, daca ii gresita bine daca ii corecta bine laughing

| BANDITULmoortii a răspuns:

RAmii nu conteaza la FPS-uri mai mult placa sau procesorul, daca iti sacadeaza
cu 4 giga ram schimbarea ar fi mica