| Musteata_Cristi_1997 a întrebat:

Ce parere aveti de acest procesor Intel core 2 quad q6660 2,4ghz ma refer in gaming si cam cat ar costa.Pls dau funda!

5 răspunsuri:
| Legend123 a răspuns:

Da este bun pentru jocuri dar pe langa trebuie sa ai si o placa video buna iti recomand nVIDIA geforce gtx 650/550..iti vor rula foarte bine jocurilehappy

| Musteata_Cristi_1997 explică (pentru Legend123):

Placa mea video este ati hd 6670 1gb ddr5

| Legend123 a răspuns (pentru Musteata_Cristi_1997):

Buna e bun si procesorul ales de tine iti mai recomand si http://www.altex.ro/......socket-am3

| Musteata_Cristi_1997 explică (pentru Legend123):

Pai asta nu e compatibil cu placa mea de baza asrock g31m -gs r2.0 si de asta l-am ales pe asta desi nu prea imi convine sa il iau de pe okazii nu prea am incredere. Daca ai putea sa-mi recomanzi tu unul daca poti

| Legend123 a răspuns (pentru Musteata_Cristi_1997):

Nu prea stiu compatibile cu baza ta du-te la un magazin de it special si cauta acolo te va lamuri sigur vanzatorul si iti va alege procesorul potrivit ii spui ca vrei sa fie bun pentru jocuri mai noi aparute