| Edyshk2013 a întrebat:

De la un rand de vreme tot verific jocuri sa vad daca imi merg pe laptopul meu, dar nu stiu sa specific ce placa video am! Cand intru in dxdiag si alte programe de detectat COMPONENTELE PC.Imi arata doar INTEL HD GRAPHICS, TOTAL MEMORY 718 MB, DEDICATED MEMORY 64 MB, DAR NU STI MODELUL!

Precizez ca am laptop.Ma poate ajuta cineva?

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa ntr pe http://systemrequirementslab.com/cyri si verifica acolo ce iti ruleaza. Odata ce scre Intel hd, cam atat poti sa vezi. Cauta modelul pe google sa vezi daca gasesti placa video.

| Edyshk2013 explică (pentru CM7YRE):

Am cautat acolo! Dar sunt zeci de placi Intel hd, de unde sa stiu care e a mea?!

| CM7YRE a răspuns (pentru Edyshk2013):

Cauta modelul de laptop! Placile Intel hd sunt integrate, nu dedicate.

| Edyshk2013 explică (pentru CM7YRE):

Am laptop Samsung
doar atat stiu de el...

| Vlad_Airinei_1998 a răspuns:

Laptop-ul tau practic nu are placa video dedicata.

| zozoradoi a răspuns:

Salut,placa ta este una de tip integrata de la Intel, nu este conceputa pentru jocuri. Aici este un program cu care afli ce model este placa video, procesorul si altele.
http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/chip_down_ro.php

| Edyshk2013 explică (pentru zozoradoi):

Am aflat de acolo ca este Intel Gma Hd, este buna de cv?

| zozoradoi a răspuns (pentru Edyshk2013):

Pentru office da, pentru jocuri sau editare nu.