| Andreeas2011 a întrebat:

Sal TPU. Exista un program care face jocurile si programele compatibile cu windows 7 sa fie compatibile si cu windows xp?

1 răspuns:
| DDCC a răspuns:

Bună! Nu există programe în acest gen. Poți doar să le rulezi într-un mod de compabilitate sau să descarci o versiune mai nouă sau alt kit de aplicație special modificată pentru a rula în Windows 7. Dai click dreapta pe executabilul (fișier.exe) jocului sau programului, mergi la Properties, Compatibility și de acolo setezi Run this program in compatibility mode for: și alegi Windows Xp, dai Apply și ok. SAU Deschizi Computer, dai click dreapta, Properties, Advanced system seting, primul Settings, DEP, bifezi a doua și dai ADD, cauți programul sau jocul ce nu e compatibil, Apply, Ok și dai restart la PC. Sper că te-am ajutat! Baftă!