| Kampion a întrebat:

Sall all! Am o problema cu cardul R4 din consola mea de jocuri Nintendo dsi.Imi lasa acest mesaj : system date error! Please check nds system date. Ce pot face in acest moment?

6 răspunsuri:
| Kampion explică:

Dami pe traducere ca nu merge cu google translate, cred ca pagina aia nu permite cu click dreapta.

| KidBOX a răspuns (pentru Kampion):

Scoti cardul si pornesti DS apoi dai click pe ceva albastru la mijloc( nu stiu exact ce), apoi schimbia data cu 2 luni inapoi, inchizi DS, bagi cardul apoi il repornesti. Nu am DS deci nu prea stiu.

| Kampion explică (pentru KidBOX):

Nu vreau sa te supar dar am DSI, nu DS.

| Kampion explică (pentru KidBOX):

Am incercat, dar tot asa imi arata, System Date Error! Please Check System Date!, solutia, ma duc la un service, care repara calculatoare si telefoane, sau il desfac cardul si sa vad care e problema?

| KidBOX a răspuns:

Http://www.ozdiscount.com.au/index.php?main_page=faq_info&faqs_id=11

Presupun ca numai ai nevoie si de traducere, nu?

| Kampion explică (pentru KidBOX):

Mda. da cred ca o sa folosesc google translate.