| hype123 a întrebat:

Sall all. mi-am luat si eu DotA2, si mi se misca greu, am placa video de 512 si ram 2gb( am ce imi trebuie? )
Cum pot face sa mi se miste mai bine. spuneti-mi va rog.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Prostii, nu se instaleaza placa video. Pai nu stiu ce upgrade, daca tu inca nu mi-ai zis exact ce procesor si ce placa video ai. Citind din mine - "CPU-Z, GPU-Z, ruleaza-le si o sa stii ce model sint."

25 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce placa video exact, ce procesor, ce Windows?

| hype123 explică (pentru KodrutZ):

Placa video ATI, procesor Intel r duel core 2. 00ghz, windows7 home

| KodrutZ a răspuns (pentru hype123):

ATI...ce? Modelul ma interseaza, la fel si la procesor. Oricum, Windows 7 in 2 GB ram nu suna deloc bine.

| hype123 explică (pentru KodrutZ):

Imi poti sp cum imi fac dota2 sa mi se miste normal?

| hype123 explică (pentru KodrutZ):

NVIDIA

| hype123 explică (pentru KodrutZ):

Am placa nVIDIA, ma poti as cu cv. sa il fac se se miste bine. nu trebuie sa se vada la pervectie dar vr sa se miste bine. ce fac?

| KodrutZ a răspuns (pentru hype123):

Faci misto de mine? Modelul ma interseaza, la fel si la procesor. Modelul ma interseaza, la fel si la procesor. Modelul ma interseaza, la fel si la procesor.

| hype123 explică (pentru KodrutZ):

Pai chiar nu stiu ce model sunt. pe cd cu placa scrie ATI HIS, si procesoru nu stiu de care e. eu nu fac misto de nimeni, am vr doar sa stiu cum imi pot face dota2 sa imi functioneze normal, daca se poate sa se vada mai prost dar sa se miste bine.

| KodrutZ a răspuns (pentru hype123):

CPU-Z, GPU-Z, ruleaza-le si o sa stii ce model sint.

| hype123 explică (pentru KodrutZ):

Dar un mod de a mi se misca DotA2 mai bine exista? adica sti?

| KodrutZ a răspuns (pentru hype123):

Da, UPGRADE! Oh, si inapoi la Windows XP pentru configuratia ta, it never fails.

| hype123 explică (pentru KodrutZ):

Mie nu imi functioneaza PC`u pe windows xp. ca nu mi se instaleaza placa video. la windws 7 se face automat.Si ce upgrade e bun la dota2?

| hype123 explică (pentru KodrutZ):

Deci nu e un mod sa imi pot face dota2 sa se miste mai bine?

| KodrutZ a răspuns (pentru hype123):

ZI CE PLACA VIDEO SI CE PROCESOR AI, PENTRU NUMELE SFINTULUI CREMVUSTI!
In alta ordine de idei, cred ca tu nu ai instalate driverele deloc in Windows 7, iar faptul ca merge cu WDM-ul ala de la Windows te face sa crezi ca s-ar instala automat. Un TeamViewer ai sa arunc o privire?

| hype123 explică (pentru KodrutZ):

Id :toxik. flow. sa vezi cu team
Ps ti-am dat tie funda tongue

| hype123 explică (pentru KodrutZ):

Daca e da`mi u id tau

| KodrutZ a răspuns (pentru hype123):

Toxik.flow vrei sa zici, nu? Ti-am trimis vreo doua mesaje pe mess, nimic.

| hype123 explică (pentru KodrutZ):

Da ala e. da-mi si u ID`u tau ca asa imi face nu stiu dc...ca sa iti trimit si eu cerere

| KodrutZ a răspuns (pentru hype123):

Nu ti-am dat add, ti-am trimis mesaj direct (nistor_codrut)

| hype123 explică (pentru KodrutZ):

173 507 199 si pass 3007 astept sa intrii si tot odata te bag in lista de mes
Ps: astea sunt de la team

| hype123 explică (pentru KodrutZ):

Team bagat si eu cu alt id. ti-a aparut?

| hype123 explică (pentru hype123):

Mai am si eu o problema sad. in messenger : cand vr sa contactez pe cineva -eroare
cand vr sa schimb avataru`-eroare
am schimbat si versiunea l-am si ReInstalat.degeaba. ma poti ajuta?

| KodrutZ a răspuns (pentru hype123):

Prostii, nu se instaleaza placa video. Pai nu stiu ce upgrade, daca tu inca nu mi-ai zis exact ce procesor si ce placa video ai. Citind din mine - "CPU-Z, GPU-Z, ruleaza-le si o sa stii ce model sint."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce procesor ai, placa video, ce windows?

| hype123 explică:

Am procesor Intel(r) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2. 00GHz 2.00 GHz
windows7 home
si placa video ATI

| Sadam a răspuns:

Incearca sa dai toate optiunile la Low daca nu merge nici asa schimba PC-u sau jocu`, ia un joc mai vechiwinking