| aleahimk a întrebat:

Sall! Am descarcat Nfs Carbon, dar imi apare o eroare " Unable to locate component -This application has failed to start because d3dx9_30.dll was not found. " Ce pot face sa rezolv aceasta problema?

4 răspunsuri:
| Helly1226 a răspuns:

Descarca si instaleaza DirectX si o sa-ti mearga. http://www.filehippo.com/......550abc588/

| aleahimk explică (pentru Helly1226):

Am instalat DirectX cum mi-ai spus, insa acum imi intra in joc si dupa imi apare ca a intalnit o eroare si a trebuit sa se inchida. De ce?

| Helly1226 a răspuns (pentru aleahimk):

Ce placa video ai?

| aleahimk explică (pentru Helly1226):

Am NVIDIA GeForce FX 5500 ( MC ).Mi-am descarcat Nfs Underground si acesta merge, dar voiam Carbon happy Din cauza placii nu-mi merge?