| 12345ok a întrebat:

Sall am si eu o placa video ATI RADEON 9550 si cand instalez deivarul nu se mai aprinde monitorul cand porneste windowsul... dar biosul imi merge...sau safe mode
de la ce sa fie?
funda

2 răspunsuri:
| Sup3rMan a răspuns:

Castiga bani de acasa
Esti platit pentru fiecare vizitator adus
Bonus 300 puncte promo
http://originals.ro/31652bani

| alecx4music a răspuns:

Incearca sa instalezi driverul manual (asa se instaleaza cel mai bine)
Bagi CD-ul cu driverele si nu le lasi sa se instaleze automat. Ii dai click dreapta pe my computer, manage, device manager, deshizi display adapters si o sa ai radeon 9550 click dreapta, update driver software, browse my computer for driver software (daca ai windows 7) sau daca nu te descurci sa selectezi locatia, ii day automatically search for drivers. Il lasi sa caute driverele si apoi selectezi unul din ele. M-i se pare ca o sa apara 2 in casuta aia. eu cred ca ai ceva stricat sau ars la placa video de iti face asa, oricum incearca si varianta asta. (am si eu aceeasi placa pe un PC). Vezi ca dupa ce se instaleaza, isi da un refresh si se face ecranul negru, dupa care revine la normal (sa nu ii dai restart in timp ce isi regleaza rezolutia). Daca faci cum ti-am zis, nu o sa mai faca asa, doar un restart cred ca o sa mai fie necesar nu mai tin minte... Bafta!