| 12345ok a întrebat:

Sall am si eu o placa video ATI RADEON 9550 si cand instalez deivarul si ii dau restart... du pa ce se incarca chestia aia de la windows mii se opreste calculatorul
ce trebuie sa fac
funda

3 răspunsuri:
| Ashenstar a răspuns:

Puneti alta placa
poate nu e compatibil sau poate ai gresit vreo legatura
sau pune un it sa rezolve sau un specialist
daca nu merge din cauza lacii video e clar ca trebuie sa o pui din nou pe cea pe care ai folosito ultima oara

| rogi28 a răspuns:

Incearca si schimba drivele pe unul mai nou dar si sa fie special de pentru sitemul de operare. poate sa ajute

| Tzuna a răspuns:

Aici ai linkul de pe site-ul oficial: h t t p : / / s u p p o r t. a m d. com/us/gpudownload/windows/Legacy/Pages/radeonaiw_vista32.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.13&lang=English daca nu iti merge nici cu acesta, inseamna ca ti se incalzeste prea tare si atunci se opreste. Desfa calculatoru curata-l de praf, da jos radiatoru de pe placa video iti cumperi o pasta de procesor care ii 10 lei si pui pe microprosorul d ela placa video si o sa raceasca mai bine. Bafta!happy