| 6bod9 a întrebat:

Sall.am si eu o problema.cand intru in device manager la display adapters imi arata ca am o eroare la placa video(geforce 8500gt) cod 43. spune ca nu e functionala si am alta activa intel g33/g31 express chipset family.ma poate ajuta si pe mine cineva?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am gasit aceasta eroare pe siturile englezesti, foarte mult. Nu pot decat sa-ti dau cateva sfaturi. Daca ai Windows Vista, schimba-l. Scoate placa video (daca nu este integrata si banuiesc ca nu) din slot. Curata conectorii placii cu o radiera si apoi cu o carpa moale fara a forta. Cu o perie de dinti sau mai bine cu o pensula curata slotul in care se pune placa. Intra in BIOS si dezactiveaza placa video integrata. Ia de pe net ultimul driver pentru placa ta video. http://www.nvidia.com/object/product_geforce_8800_gt_us.html Nu mai pune Vista. Pune XP. Atentie! Nu au driver nici pentru Windows 7. Deci rezuma-te la Windows XP.