| BlackAngel29 a întrebat:

Sall ce Windows pot sa pun pe urmatoarea configuratie dar sa mearga ff bine.

procesor 1, 60 ghz, 1 gb RAM, placa video 128 mb. Orice windows, in afara de XP il am deja.

Răspuns Câştigător
| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Buna. Din pacate pe acea configuratie nu poti sa pui un windows mai bun. Poti incerca cu windows 7 pe 32 biti.Nu garantez ca o sa imbunatateasca performantele dar poti incerca.

INSA: Sistemul pe care tu il prezinti este TOTAL depasit de zilele noastre. componentele sunt slabe si vechi. Windowsurile gen win 7 si 8 au nevoie de 1 GB ram numai sa mearga ele, deci numai windowsu foloseste 1 GB ram. Eu am reusit sa pun win 7 pe un sistem asemanato dar era doar pentru WEB. Deci faceam dp el doar cautare web fara jocuri etc.

sper sa te ajute. Stima.

Funda?

| BlackAngel29 explică (pentru Sharky_Fistis_1993):

Asta e! Trebuie sa cumpar RAM

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns (pentru BlackAngel29):

Nu doar rami, ci ai nevoie de un nosu PC (tot sistemul)