| adytfig a întrebat:

Sall imi merge gta 5 la rezoluti inalta pe cerintele calculatorului asta nu-mi mai dat cerintele jocului spuneti dca o sa-mi mearga foarte bine sau nu Procesor
Model Procesor:Intel® CoreTM i5-4440Frecventa procesor (MHz):3100Turbo Boost pana la:3300 MHzDimensiune Cache procesor (KB):6144Tehnologii procesor:Intel InTru 3D
Intel Wireless Display
Intel Clear Video HD
Intel® Virtualization (VT-x)
Intel® Virtualization for Directed I/O (VT-d)
Placa de baza
Retea integratabig grinaSunet integratbig grina
Memorie
Capacitate (MB):8192Tip RAMbig grinDR3Frecventa memorie (MHz):1333
Unitati de stocare/optice
Capacitate HDD (GB):1 TBInterfata HDD:SATA IIIUnitate opticabig grinVD+/-RWViteza de rotatie (rpm):7200
Video
Chipset video:nVidiaCapacitate memorie video (MB):1024Tip memorie videobig grinedicataModel placa video:nVidia GTX650Tehnologii videobig grinirectX 11
Cuda
PhysX
Periferice
Mousebig grinaTastaturabig grina
Altele
Tip sistem:Home/Home OfficePutere sursa (W):500Porturi:4 x USB 2.0
2 x PS2
1 x Audio
1 x VGA
1 x RJ-45Dimensiuni (mm):410 x 195 x 405

1 răspuns:
| kMirke a răspuns:

Iti merge pe la rezolutia 1280 x 768 si medium - high.
Eu am un pc mai slab cu i3, si imi merge GTA IV cu rezolutie mai mare decat iti zisei eu si toate la medium.
Nu o sa ai probleme cu rularea jocului
Bafta!