| FilipC a întrebat:

Buna! Imi poate spune cineva ce jocuri perfofrmante / noi imi merg pe acest calculator?

Procesor
Model Procesor:Intel® CeleronTM 1037UFrecventa procesor (MHz):1800FSB (MHz):1333
1600Dimensiune Cache procesor (KB):2048Tehnologii procesor:Intel Virtualization
Thermal Monitoring
Execute Disable Bit
Placa de baza
Video integrat:DaRetea integrata:DaSunet

integrat:DaChipset:Intel NM70Wireless:802.11 b/g/n
Memorie
Capacitate (MB):2048Tip RAM:DDR3Tip kit:Single Channel
Unitati de stocare/optice
Capacitate HDD (GB):500Interfata HDD:SATA IIIViteza de rotatie (rpm):5400
Video
Tip memorie video:Integrata
Software
Sistem de operare:Free Dos
Altele
Tip sistem:Mini PCCaracteristici speciale:Card ReaderPutere sursa (W):40Porturi:4 x USB 2.0
2 x USB 3.0
1 x HDMI
1 x VGA
1 x SPDIF Out
1 x AudioDimensiuni (mm):191.8 x 150.93 x 34. 94Greutate (Kg):0.900

Link pc : http://www.emag.ro/......D7YZJBBBM/

Minecraft Ceva merge? Niste programe cu introuri etc merg? ( Ex : Sony Vegas )

2 răspunsuri:
| veselie a răspuns:

Nici un joc nou ca ala nu e pentru jocuri ci numai pentru vazut pe filme, stat pe mess, facebook si cam atat. calculatoarele de jocuri costa de la 2000 de lei in sus.

| FilipC explică (pentru veselie):

Merg unele sa stii ( Fifa 2013, pes, need for speed most wanted ) Dar pe mine ma intereseaza alea mai bune! Ms oricum