| Dainel a întrebat:

Sall! M-am gandit sa incerc si jocuri mai vechi de prin 2003 cum ar fi Will Rock...si imi da o eroare apCfgInt() failed...la inceput am crezut ca e din cauza cakculatorului dar nu ca e performant >big grin

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Will rock e un fel de clona Serious Sam.

cat despre de ce nu merge, e sigur din cauza jocului. gsVideoInt e o eroare pe care jocul o da cand are probleme video.
Vezi daca exista patch-uri pentru joc.

a am mai gasit ceva. pentru ca jocul foloseste o tehnologie T&L (Transform & Lightning) ceva legat de lumini si efecte, placile care nu suporta T&L nu vor rula jocul.

adica astea:

3DFX Voodoo series
Kyro
Kyro II
Nvidia TNT series
ATI Rage series
SiS Graphics Chips/Cards
Intel Graphics Chips/Cards
Matrox 450, Matrox 550

desigur asta e o informatie destul de veche de prin 2001 deci poate sau nu sa fie de vina.

de asemenea din ce am mai gasit e compatibil Direct x 9.0 poate fi si din cauza asta. jocul nu intelege parametrii unui update mai recent gen dx 10 sau 11.

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Ai incercat cu run as: windows XP, 2000, 98... din proprietatile fisierului executabil?

De asemenea vezi cerintele de sistem.

| Dainel explică (pentru Danzell):

Super acum imi apare alta eroare gsVideoInt() failed...imi merge cod mw3 si nu imi merge un amarat de joc din 2003? dar gameplay-ul la will rock e mai fain decat mw3

| Dainel explică (pentru Danzell):

Mersi mult...cred ca esti singurul care m-a ajutat cu adevarat

| Danzell a răspuns (pentru Dainel):

Will rock e un fel de clona Serious Sam.

cat despre de ce nu merge, e sigur din cauza jocului. gsVideoInt e o eroare pe care jocul o da cand are probleme video.
Vezi daca exista patch-uri pentru joc.

a am mai gasit ceva. pentru ca jocul foloseste o tehnologie T&L (Transform & Lightning) ceva legat de lumini si efecte, placile care nu suporta T&L nu vor rula jocul.

adica astea:

3DFX Voodoo series
Kyro
Kyro II
Nvidia TNT series
ATI Rage series
SiS Graphics Chips/Cards
Intel Graphics Chips/Cards
Matrox 450, Matrox 550

desigur asta e o informatie destul de veche de prin 2001 deci poate sau nu sa fie de vina.

de asemenea din ce am mai gasit e compatibil Direct x 9.0 poate fi si din cauza asta. jocul nu intelege parametrii unui update mai recent gen dx 10 sau 11.