| ExXify50 a întrebat:

Sall, mi-am facut un cont pe youtube si nu gasesc unde sa dau ca sa postez un comentariu(si mentionez faptul ca nu ar arata nimic de genu lasa un comentariu)funda.

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra pe youtube si logheaza-te (dreapta sus) apoi du-te la un videoclip si sub el o sa apara poza ta de la profilul youtube si in dreptul ei scrie ->Raspunde-ti la videoclip! (daca vrei sa faci un comentariu la videoclip). Daca vrei sa raspunzi unei persoane care a comentat la videoclip atunci te duci cu mouse-ul fara sa dai click pe acea persoana si iti apare -> Raspundeti.
Uite aici un exemplu http://youtu.be/gOfOt76D3MM
Bafta!

| ExXify50 explică (pentru neluL):

Scrie decat(in josul videoclipului)Add a channel now to post a comment! ce trebuie sa fac?

| neluL a răspuns (pentru ExXify50):

Pai acolo scrii comentarii! Tu unde vrei sa scrii? Si da Youtube in limba Romana daca nu intelegi!
aici lasi comentarii -> http://i.imgur.com/6nQP3.jpg
aici il dai in limba romana (te duci in josul paginii pe youtube)
http://i.imgur.com/6CEQW.jpg la tine scrie engleza! Da click pe English si din lista care se deschide alege Romana.

| ExXify50 explică (pentru neluL):

La mine scrie adaugati un canal nu un comentariu.

| neluL a răspuns (pentru ExXify50):

Logheaza-te pe youtube! Trebuie sa apara nickname-ul tau in dreapta sus! sI daca nu poti lasa comentariu inseamna ca cel care a incarcat videoclipul nu permite comentarii la videoclip! Uite un videoclip al meu unde poti lasa comentarii http://youtu.be/XfSQU9Ra02g

| ExXify50 explică (pentru neluL):

Sa stii ca am gasit si singur trebuie sa imi fac un canal si dupa puteam sa postez un comentariu.

| neluL a răspuns (pentru ExXify50):

In fine... ma bucur pentru tine dar ziceai ca ti-ai facut cont pe youtube!? M-ai lasat sa vorbesc degeaba si tu nu aveai cont si eu iti spuneam sa te loghezi...

| ExXify50 explică (pentru neluL):

Frate eu aveam cont dar imi zicea ca trebuie sa imi fac canal ca sa pot sa postez comentari la alte video.

| neluL a răspuns (pentru ExXify50):

Tu initial aveai cont Google si prin contul Google te logai si pe Youtube! Daca iti faceai cont Youtube ->automat aveai si canal. Uite aici:
http://www.youtube.com/create_account

| bugara a răspuns:

Daca te loghezi cu contul o sa iti apara sub videoclip sau poate putin mai jos. Daca nu esti logat o sa scrie sub videoclip sau putin mai jos printre celelalte comentarii,, Logativa sau creativa un cont pentru a posta un comentariu,, sau geva de genu. Sunt alte videoclipuri care au dezactivata postarea comentariilor deci nu poti sa postezi comentarii. sper ca o sa gasestiwinking