| Cristiann_2359 a întrebat:

Am luat admin pe un server de dr pentru bhop si nu stiu comenzile sau cum sa le folosesc.Cine ma poate ajuta in acesta privinta primeste funda + vot!

2 răspunsuri:
| MISSROMANIA1 a răspuns:

Amx_kick+nume dai afara jucatorul respectiv.
amx_slap+nume il intimidezi putinlaughing
amx_slay+nume il sinucizi pe fraierlaughing
amx_vote-dai vot.ce ex Sunt-bun-ca-admin? DA NU.tongue
amx_votemap+numeharta sau numeharti
amx_banip -> Banezi un jucator pe clasa

amx_destroy -> II strici CS-u unui jucator

amx_noclip -> Treci prin pereti

amx_godmode -> Esti invincibil (nu mori niciodata)

amx_snow secunde -> Faci sa ninga

amx_rain secunde -> Faci sa ploua

amx_megastorm secunde -> Faci sa tune si sa fulgere

amx_dayup ore -> Faci zi/noapte

amx_revive -> Te reinvii (Adminii sub GOD nu au voie sa foloseasca aceasta comanda!)

amx_votemap harti -> Votezi niste harti

amx_vote vot -> Votezi ce vrei tu (EX: amx_vote Max-e-bun-la-dr? da nu)

amx_chat -> Vorbestii doar cu adminii, doar adminii pot vedea acest chat

amx_say -> Trimiti un mesaj la toata lumea

amx_tsay -> Trimiti un mesaj la toata lumea care apare in stanga ecranului

amx_gag -> Obligi un jucator sa nu mai vorbeasca

amx_timelimit timp -> Setezi cat timp sa mai fie din harta (Doar adminii cu RCON pot folosi aceasta comanda)

amx_voteban jucator -> Votezi sa ii se dea ban unui jucator

amx_votekick jucator -> Votezi sa ii se dea kick unui jucator

amx_unban -> Dai unban unui jucator (Doar ownerii au acest drept)

amx_psay nume -> Trimite un mesaj privat unui jucator

amx_nick nume nume -> Schimba numele unui jucator

amx_banmenu -> Arata meniul cu banuri

amx_kickmenu -> Arata meniul cu kick-uri

amx_mapmenu -> Arata meniul cu harti

amx_csay -> Trimite un mesaj colorat in centrul ecranului pentru toti jucatorii

amx_map harta -> Schimba harta

amx_pass -> Pune parola la server (Doar ownerii au acest drept)

amx_unpass -> Scoate parola la server (Doar ownerii au acest drept)

amx_showip -> Arata toti jucatorii cu IP-urile lor

| MISSROMANIA1 a răspuns (pentru MISSROMANIA1):

Depinde.si de pluginurile serverului.nu toate comenzile merg